Боротьба з демпінгом на товари в інтернет-магазинах: рішення для виробників

Для більшості споживачів основним критерієм для рішення про покупку все ще залишається ціна. З огляду на цей фактор, інтернет-магазини, щоб зберегти обсяги продажів, починають вдаватися до демпінгу.

Демпінг для ринку становить велику небезпеку, бо відбувається безмежне зниження цін з боку інтернет-магазинів.

Для підтримки інтересу до свого бренду виробник змушений зменшувати закупівельну вартість, а в результаті падає рентабельність виробництва. Це, в свою чергу, призводить до скорочення дилерської мережі.

Коли вендор втрачає контроль над ситуацією з цінами на інтернет-ринку, серйозні продавці відмовляються реалізовувати продукцію даної торгової марки. В результаті, бренд знецінюється.

Бажання інтернет-ритейлерів швидко заробити призводить до незворотних наслідків, хоча, безперечно, демпінг не вигідний ні їм, ні виробникам.

На жаль, мало хто з вендорів намагається запобігти проблемі демпінгу: проводять регулярний моніторинг цін c першого дня появи бренду на ринку, фіксують порушення і вводять санкції для недобросовісних продавців. Застосовувати антидемпінгові заходи починають тоді, коли демпінг, як павутиння, захоплює від 50 до 80 відсотків ринку e-commerce.

Як протидіяти демпінгу в інтернет-магазинах

Кожен виробник може передбачити ризики демпінгу і боротися з  недобросовісними продавцями.

 1. Проводити щоденний моніторинг цін продавців і фіксувати порушення.
 2. Письмово повідомляти інтернет-магазини про порушення і попереджати про санкції.
 3. Якщо інтернет-магазин не відреагував на попередження, поінформувати постачальника про заборону на відвантаження товару для цього продавця.
 4. У разі подальшого виявлення порушень ввести штрафи для постачальників.
 5. Створити систему контролю всієї продукції: наприклад, реєстрацію серійних номерів. Тоді, після контрольної закупівлі у магазина-порушника, можна легко виявити оптовика, який, не дивлячись на заборону, продовжує відвантажувати товар.
 6. Постійних порушників можна позбавити бонусів, знижок на закупівлі або розірвати контракт про співпрацю.
 7. Йти на крайні заходи: знімати торгову марку з сайту недобросовісного продавця.

Всі ці рішення ефективні, якщо у виробника є можливість максимально автоматизувати процеси. Але, як правило, всі дії проводяться вручну.

І тоді починається гра «у кота й мишку»:

 • на відміну від офф-лайнових магазинів, на сайтах інтернет-магазинів здебільшого ціни легко поміняти натисканням декількох клавіш. Тому відстежити їх зміни при ручному моніторингу буде важко.
 • великі гравці почнуть ратувати за порядок на ринку, але, користуючись своїм статусом, будуть демпінгувати, посилаючись на інших продавців.
 • на ринку e-commerce кількість інтернет-магазинів неухильно зростає і для його контролю необхідні колосальні ресурси. Якщо їх немає, виробник не може системно проводити моніторинг цін і втрачає контроль над ринком.

Автоматизація процесів

Є кілька варіанти вирішення завдання автоматизації процесів.

 1. Купувати готові звіти моніторингу – виробник отримує інформацію про ціни з деяким запізненням, тому ефективність цього варіанту невисока, тому що відсутня оперативна реакція на порушення.
 2. Розробити власне програмне забезпечення і створити власний відділ контролю ціноутворення. Недолік – великі часові та фінансові витрати на створення ПО і підбір та навчання персоналу.
 3. Використовувати готові технології, які пропонують аутсорсингові компанії. Відносно недорогі послуги, з одного боку, дозволяють оптимізувати робочий час співробітників компанії-виробника, з іншого – усунути демпінг серед продавців.

Автоматизовані процеси регулярного моніторингу та вже напрацьовані методи боротьби з демпінгом Price Control полегшать Ваше життя, а Ваші менеджери будуть займатися розширенням і зміцненням дилерської мережі, а не ловлею порушників.

Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!Боротьба з демпінгом на товари в інтернет-магазинах: рішення для виробників

+38 (094) 892-51-25
sales@pricecontrol.com.ua
info@pricecontrol.com.ua