Одне з визначень демпінгу дає Вікіпедія.

Демпінг (від англ. Dumping – скидання) – продаж товарів і послуг за штучно заниженими цінами.

Демпінгові ціни істотно нижче ринкових цін, а іноді навіть нижче собівартості товару або послуги.

Звідки він береться, яким буває і як з ним боротися, спробуємо проаналізувати в даній статті.

Перший вид демпінгу – «архівний».

Інтернет-магазин завів ваші товари на свої сторінки декілька місяців або років тому назад. На той момент він виставив актуальні ціни та став чекати клієнтів. Час минав, клієнтів не було, контакту з постачальником не було, ціна застаріла.

Для роботи з цим видом демпінгу найчастіше буває достатньо зв’язатися з відповідальним за ціноутворення співробітником даного магазину і надіслати свіжий прайс. Надалі, бажано робити це регулярно і контролювати зміну ціни на сайті за допомогою моніторингу цін.

Другий вид демпінгу «принциповий».

Інтернет магазин свідомо продає Ваші товари дешевше. У цій статті ми не будемо торкатися питання про довготривалість такого демпінгу, часові межі, про способи боротьби цього магазину з парсингом його цін.

Залишимо аналіз цих факторів для іншої статті.

Алгоритм роботи з таким порушником наступний. Насамперед потрібно увійти в контакт з відповідальною особою магазину, донести Ваші вимоги.

Другий етап полягає в регулярному моніторингу цін даного магазину і обов’язкове інформування його при виявленні порушення.

Магазин повинен відчувати, що його контролюють і можуть застосувати санкції. Для більшості ІМ цього буває достатньо і вони йдуть на співпрацю.

Для роботи з інтернет-магазинами, що  ігнорують Ваші вимоги,  потрібен і третій етап – санкції. Гарний результат дає публікація «списку порушників». У нього варто включити всіх ІМ-демпінгерів і заборонити відвантаження в них вашим офіційним покупцям, дилерам, оптовикам …

Продовжують торгувати – зробіть контрольну закупівлю свого асортименту в цьому ІМ і за серійними номерами, маркуванням, водяними знаками  визначте, хто порушив заборону на відвантаження в цей ІМ.

Обов’язково оштрафуйте або покарайте іншим способом свого партнера-порушника, поінформуйте  про це інших партнерів, щоб подібних ситуацій не повторювалося..

Не допомогло і це, включайте юридичне переслідування цих ІМ демпінгеров. Підключайте своїх юристів або звертайтеся за допомогою до нас.

Третій вид демпінгу «перемикачі».

ІМ не торгує Вашими товарами, а використовує їх для продажу товарів інших виробників.

Вони розміщують демпінгові ціни не тільки на своїх сайтах, але дають рекламу на прайс-агрегаторах, форумах … Ваш товар для них тільки джерело трафіку на їх сайт.

В цьому випадку добре слово зовсім не помічник. Відразу думайте про зняття свого асортименту зі сторінок цих ІМ.

Все вище перераховане Ви можете зробити самі, через своїх фахівців. Можете купити рішення «під ключ».

До наших основних переваг відноситься досвід роботи  і вага в переговорах з більшістю інтернет-магазинів – ми працюємо з багатьма їх постачальниками. Порахуйте, спробуйте і прийміть рішення.

Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!