Парсинг сайтів-конкурентів виявляэться все більш затребуваним інструментом, що дозволяє зібрати інформацію, проаналізувати її та перетворити у власну перевагу. Це спеціалізоване ПО збирає інформацію в рази швидше, ніж фахівець з моніторингу, який все робить вручну. Також він виключає можливість помилок через «людського» чинника.

Парсинг, як ефективний засіб для досягнення успіху

Парсинг не просто спосіб автоматичного збору інформації, а засіб для просування й розвитку бізнесу. Тому останнім часом парсери стали одним з найбільш затребуваних та придбаних (розроблених) ПО. Багато програмістів-фрілансерів пропонують свої послуги з написання парсеру, розробленного спеціально під потреби вашої фірми, по дуже демократичній ціні. Здається, що купуєш таке ПО й забуваєш про проблеми моніторингу конкурентів: парсер все зробить за вас. Однак, багато хто й не підозрює, що в процесі збору даних можуть зіткнутися з певними труднощами, про які ніхто не попереджав.

Парсинг під забороною

Одна з найпоширеніших ситуацій, коли ПО не може зібрати інформацію з цільового сайту – стоїть заборона на парсинг. У цій ситуації є два виходи: або отримати дозвіл на парсинг від власника сайту, або вибрати для моніторингу інші ресурси.

Блок IP-адрес

Найпоширеніший спосіб захиститися від небажаного парсингу – установити блок на IP-адресу, при виявленні великої кількості запитів з неї. Це може обмежити або повністю заблокувати доступ до сайту, що завадить зібрати повний необхідний обсяг даних. В цьому випадку, для того щоб обійти захист, використовується IP-проксі сервіс, який необхідно інтегрувати в парсер.

Введіть капчу – отримайте доступ

Ситуація знайома кожному: хочеш отримати доступ до сайту – підтвердь, що ти не бот. Найчастіше для захисту від ботів сайти використовують автоматизований тест Тьюринга, який знаходиться у відкритому доступі й допомагає розрізняти людей та машини. Найбільш часті завдання це введення нерозбірливо написаних символів, рішення логічного завдання або вибір певних зображень. Саме такі завдання називають капча. Для людей їх рішення не складає труднощів, чого не можна сказати про парсер. На сьогодні існує не один спосіб, щоб обійти капчу, але який би ви не вибрали, робота парсера все одно буде уповільнена.

Реконструкція сайту

Сайти, написані на HTML мові, надають web-дизайнеру можливість створювати сторінки на свій розсуд. Саме тому існують відмінності в структурі ресурсів. Для того, щоб витягти інформацію з різних сайтів, можливо, буде потрібно кілька парсерів, кожен з яких працює тільки з 1 варіантом структури. Також настроювання ПО може знадобитися у випадках додавання нових функцій або реконструкції сторінок сайту.

Низька швидкість роботи ресурсу

Якщо завантаження сайту сповільнилося через дуже велику кількость запитів, то людині необхідно просто оновити сторінку та продовжити роботу далі. Що робити в такій ситуації парсер не знає та зупиняє процес збору інформації.

Honeypot trap

Для того щоб захистити сайт від злому, власники досить часто встановлюють спеціальне програмне забезпечення, яке збирає інформацію про зловмисників, а потім використовується для боротьби з ними. Ці пастки для ботів бувають у вигляді невидимих для людей посилань. Однак парсер ці посилання зчитує й потрапляє в пастку. Сайт отримує сигнал про потенційного порушника й блокує IP-адресу.

Доступ через авторизацію

Для доступу до деяких ресурсів потрібна авторизація (введення облікових даних). Після авторизації браузер створює cookie й використовує його для запитів до інших сайтів. Так проходить ідентифікація користувача, який отримує доступ до даних на різних інтернет-ресурсах. Для успішного парсингу подібних сайтів необхідно разом із запитами відправляти cookie файли.

Smart content

Часто на сайтах присутній інтерактивний (динамічний) контент, вбудований за допомогою AJAX. Він здатний адаптуватися виключно під поведінку та інтереси реальних користувачів. Оскільки динамічний контент позначається на швидкості завантаження й прокручування сторінок чи картинок, то щоб провести успішний збір даних, необхідно внести в парсер додаткові корективи.

Online парсинг

Моніторинг має сенс тільки в разі збору актуальних даних про конкурентів, тому повинен проводитися тільки в режимі реального часу. Оскільки інформація про стан ринку цінна виключно поки «гаряча», парсеру необхідно постійно збирати й оновлювати дані. Однак, отримання, обробка та видача інформації все одно займають якийсь час, тому парсинг великого обсягу даних, може стати проблемою.

Парсинг – це не просто чарівна паличка, яку 1 раз купив, впровадив й забув, а вона працює на благо компанії. Це непростий процес, який вимагає регулярних оновлень, коригувань налаштувань, розробки додаткових сервісів та підтримки фахівців.

Компанія Price Control пропонує вам розумно ставитися до власних ресурсів, та не витрачати гроші й час на вирішення проблем із програмним забезпеченням для збору інформації про конкурентів. Вже зараз ви можете скористатися нашим досвідом та сервісами для вирішення завдання стосовно парсингу конкурентів.

Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!

1 Comment

  1. айваз

    Кілька років тому загорівся я системою для моніторингу цін конкурентів. Не хотів брати готове рішення чи в сторонні компанії теж не хотів звертатися. Хотів тільки щоб мені розробили унікальну й найефективнішу програму. Вклав купу грошей в 3 рази перевищивши виділений бюджет, чекали рік. Працює з перебоями, довелося взяти в штат ще одного комп’ютерника для постійної настройки. Краще б звернувся до аутсорсингової компанії

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published.

sixteen + nineteen =

5/5 - (8 votes)