Як ми захищали від незаконного використання торговельну марку «Idea»

«Ми не будемо видаляти торгову марку зі свого сайту.

Звертайтеся до суду! »

(З розмови з представником інтернет-магазину)

 

Незаконне використання торговельної марки в інтернеті веде до незворотних наслідків: підробки і продаж контрабанди боляче б’ють по рівню продажів і репутації бренду. У нашому блозі ми неодноразово писали про досудові методи захисту прав інтелектуальної власності на товарний знак в інтернеті.

На жаль, не завжди ці методи працюють і дають бажаний результат. Причини можуть бути різними:

  • продавець може стверджувати, що продукція у нього викуплена, але всі документи він пред’явить тільки за рішенням суду і правоохоронних органів;
  • неможливо з’ясувати, хто є власником інтернет-магазину і з ким, власне, вести переговори.

Та й звернення в державні органи контролю часто припадають пилом в ящиках їх столів довгі роки. Але, вихід є.

 

Йдемо до правосуддя

Незважаючи на те, що судові розгляди – справа клопітка, витратна і довгограюче, захищати репутацію торгової марки, безумовно, необхідно. Торгова марка – це обличчя бізнесу і ключовий актив компанії-правовласника. Важливо також утримувати позиції на ринку, так як підроблені дешеві товари витісняють оригінальний бренд. Тому суд може стати одним з важелів тиску на конкурентів, зміцнення позицій на ринку і інструментом для створення прецеденту в справах про захист прав на торговельну марку в інтернеті.

Такими принципами керувалися представники компанії-правовласника інтелектуальної власності на торговельну марку «Idea», коли в кінці 2018 року звернулися до нас за допомогою відстоювати їх інтереси в суді. У компанії були претензії до інтернет-магазину «ТехноДар» в Харкові (tehnodar.kh.ua).

Переговори з власником інтернет-магазину, особистість якого нам все-таки вдалося встановити, не дали бажаного результату. У досудовому порядку не вдалося вирішити питання з видалення торгової марки «Idea» з його сайту.

За захистом інтересів правовласника ми звернулися до Московського районного суду м.Харкова. Розгляд справи тривав трохи більше року, пройшло три засідання, але в кінці 2019 року суд виніс рішення на користь нашого клієнта. Також суд заборонив ФОПу, який є власником інтернет-магазину «ТехноДар» з доменним ім’ям tehnodar.kh.ua, використовувати торгову марку «Idea» і видалити продукцію під цією торговою марки зі сторінок сайту інтернет-магазину.

Рішення суду вступило в законну силу в січні 2020 року. Власник інтернет-магазину «ТехноДар» Апеляційну скаргу не подавав.

(Подробиці дізнайтеся з кейсу.

Цей прецедент показує, що для захисту прав своєї інтелектуальної власності можна йти і на крайні заходи. Через суд можна вимагати не тільки вилучення з реалізації товару, а й виплату компенсації за недоотриманий прибуток і моральну шкоду.

Ми завжди виступаємо за перемовини та мирне вирішення питань. В процесі роботи по зняттю торгової марки зі сторінок сайтів інтернет-магазинів з’ясувалося, що багато продавців мають намір домовитися з їх власниками про співпрацю. Це, звичайно, найкращий фінал для обох сторін.

Суд так суд!Однак є й ті, хто ні за яких умов не хочуть віддавати незаконно привласнений «шматок пирога». Відносно таких інтернет-магазинів ми рекомендуємо звертатися до суду і захищати свої права, тим більше, що проходження всіх виснажлевих судових процедур готові взяти на себе.

Хотите узнать подробнее или получить консультацию? Свяжитесь с нами!