Досудові і судові заходи щодо врегулювання питання захисту торгової марки вимагають серйозної підготовки.

Реєстраційні документи

Основою будь-якого судочинства є реєстраційні документи на право володіння торговою маркою.

Для власника права власності на торговельну марку – це свідоцтво про реєстрацію в Україні, для представника – довіреність на представлення інтересів в сфері захисту прав інтелектуальної власності та реєстраційні документи.

При реєстрації торгової марки важливо визначити до якої тематичної категорії відносяться ваші товари. Відповідно до Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП) усі товари і послуги були віднесені до певних класів. Всього існує 45 класів: 1-34 – товари, 35 – 45 – послуги.

Нещодавно до нас звернувся власник однієї торгової марки, продукція якої виробляється за кордоном. Але нашому клієнтові було дано право зареєструвати її в Україні і, згідно Свідоцтва, він має на неї право інтелектуальної власності. У чому проблема? Торгова марка зареєстрована під класом, до якого відносяться послуги, а не товари. Тобто, власник даного Свідоцтва може презентувати і рекламувати продукцію торгової марки, але вимагати, наприклад, видалення її з сайтів інтернет-магазинів він не може. А тим більше йти в суд!

Докази незаконного використання торговельної марки

Для судового розгляду необхідно також підготувати всі матеріали, які свідчать про законність Вашої вимоги. Наприклад, скріншоти сторінок сайтів інтернет-магазинів, де реалізується продукція торгової марки компанії, зразки продукції, на яку незаконно нанесена торгова марка, каталоги, документи, що підтверджують нелегальне потрапляння товару в Україну і в інтернет-магазин та ін.

Ми завжди виступаємо за переговори і мирне вирішення питань. В процесі роботи по зняттю торгової марки зі сторінок сайтів інтернет-магазинів, багато продавців мають намір домовитися з їх власниками про співпрацю. Це, звичайно, найкращий фінал для обох сторін.

Однак є й ті, хто ні за яких умов не хочуть віддавати незаконно привласнений «шматок пирога». Відносно таких інтернет-магазинів ми рекомендуємо звертатися до суду і захищати свої права, тим більше, що проходження всіх утомливих судових процедур готові взяти на себе.

Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.

sixteen − six =

5/5 - (7 votes)