аналіз цін конкурентів

 

Аналіз цін конкурентів – це методика перевірки конкурентоспроможності власних цін на товари чи послуги, заснована на результатах даних моніторингу конкурентів. Аналіз цін конкурентів включає такий параметр, як динаміка зміни цін на ринку, оскільки зниження вартості на товари-аналоги в інших ритейлерів може призвести до перетікання потенційних клієнтів у ті магазини, де можна зробити більш вигідну покупку.

Аналіз цін – це метод відстеження динаміки середньоринкових цін з метою формування власної цінової політики, яка дозволить підвищити конкурентоспроможність товару або послуг компанії на ринку та забезпечить досягнення встановлених бізнес-цілей.

Якщо ви зважилися на новий бізнес, але не полишають сумніви, й не знаєте з чого почати – аналіз конкурентів повинен стати першим кроком. Запорука успіху в будь-якій справі – відмінна підготовка.  Ви повинні володіти повною інформацією про своїх суперників, щоб завжди залишатися на крок попереду.

Аналіз цін конкурентів – це один з найефективніших маркетингових інструментів, який включає в себе моніторинг даних про ціни, акції, знижки та товари та їх подальше порівняння за певними критеріями.

Оглавление

Аналіз цін. Що це і навіщо?

Аналіз конкурентів – це основний етап формування маркетингової стратегії товару. Вірна експертна оцінка конкурентного середовища бізнесу дозволить створити стабільну конкурентну перевагу продукту, знайти правильні канали комунікації та знизити операційні ризики.

Основним параметром аналізу конкурентів є ціни.

Аналіз цін та товарів конкурентів — це метод маркетингових досліджень, який складається з кількох етапів: збір даних про товари та ціни на них в інтернет-магазинах, а також підбір посилань за наперед заданими параметрами.

Конкурентний аналіз цін – метод конкурентної розвідки, заснований на визначенні рівня конкурентоспроможності власних послуг чи товарів щодо інших, представлених на ринку. В основі методу лежать дані, отримані при відстеженні змін цін на однакові або рівноцінні позиції конкурентів, тенденції цін та динаміка ринку.

Чим вищий рівень конкуренції у галузі діяльності, тим більш значущим стає збір даних. У сфері електронної комерції конкуренція зростає з кожним днем, тому для успішного ведення справ необхідно використовувати всі доступні інструменти з вашого арсеналу. Але не варто копіювати кожен крок більш успішних фірм. Необхідно розробити власну стратегію у відповідь на їх дії.

Ви завжди повинні володіти оперативною вичерпною інформацією не тільки про ваших прямих конкурентів, але й про власне становище. Треба бути реалістом та чітко усвідомлювати свої сильні й слабкі сторони. Пріоритетне завдання – виділитися з натовпу, показуючи свої переваги та безперервно працювати над усуненням недоліків.

Для успіху в цій справі потрібно провести конкурентний аналіз і порівняти діяльність своєї фірми і підприємства суперників. Після його проведення ви будете мати повну картину про головні аспекти: основні тенденції галузі, власне становище на ринку, та краще вивчите своїх суперників.  Головне в цій справі – знайти всіх конкурентів, не упускаючи жодного з поля зору.

 

Аналіз цін на товари для вибору конкурентів

Хочете ви того чи ні, а конкуренти у вас є. І, щоб залишатися на вершині, виключно високої якості товарів вже недостатньо, необхідні ще активні дії та стратегія боротьби.  Отже, першим кроком в аналізі конкурентів, буде їх виявлення. Для великої компанії це зробити набагато простіше. Зазвичай у вас 1-2 основні суперники, такі ж великі фірми. Що стосується малого та середнього бізнесу, то тут кількість конкурентів у рази більша. Як виявити всіх? Пошук представленості торгової марки в інтернеті від сервісу Price Control стане корисним інструментом для цього.

Як же виявити всіх? Приділіть більше часу та уваги порівнянню. Виділіть сегменти, в яких ви зможете представити свій товар в найкращому світлі та попрацювати з поточними недоліками. Почніть з простих завдань та дійте логічно.

Аналіз цін у конкурентів за допомогою автоматизованого моніторингу

Основним методом для аналізу є первинний моніторинг цін конкурентів.

Моніторинг цін конкурентів – це частина маркетингової стратегії компанії, що передбачає збирання цін аналогічних товарів чи послуг в інших ритейлерів. Моніторинг цін конкурентів необхідний для створення оптимальної ринкової ціни та оцінки способів просування товарів та послуг на ринку.

Зібравши дані про ціни, асортимент, промо акції, особливості логістичних ланцюжків, сервісного обслуговування та гарантійних зобов’язань, ви отримаєте істотний масив даних, який допоможе оцінити потенціал конкурентів.

Запорука успішного проведення аналізу конкурентів – правильний вибір «джерел» даних. Основою будь-яких стратегічних планів є якісно проведені дослідження ринку. Від того наскільки ретельною буде підготовка, залежить якість кінцевого результату. Саме тому маркетологи, які знають свою справу, проводять близько 40 робочих годин на тиждень за аналізом цін конкурентів.

Порада компаніям, які працюють в сфері послуг (дитячі та освітні центри, компанії, які працюють в індустрії краси та медицини, ветеринарні клініки) на певній території, варто звернути пильну увагу на сусідів (в районі, місті, передмісті, регіоні).  Саме вони в першу чергу є вашими ключовими конкурентами.

Порівняльний аналіз цін як спосіб визначення основних конкурентів

Порівняльний аналіз цін і конкурентів – один з видів маркетингових досліджень, що дозволяє зіставити бізнес-показники компаній, що працюють в одному сегменті, для виявлення становища та комерційної успішності фірм в умовах висококонкурентного динамічного середовища e-commerce.

Комплекс маркетингових методик для аналізу цін конкурентів дозволяє порівняти асортимент, роздрібні ціни та канали просування інтернет-магазинів, успішність рекламних кампаній, а також розпродажі та акції, що проводяться. Орієнтуватися варто не тільки на компанії, що йдуть в авангарді ніші, а й на магазини з перетинами в асортименті, а також тих, хто продає продукти-аналоги.

За класом товарів та цільової аудиторії конкурентів можна поділити на кілька видів.

  • Непрямі конкуренти.

Вони націлені на ту саму, що й ви, клієнтську аудиторію, але мають інший асортимент, канали збуту, просування та ціновий сегмент. Непрямі конкуренти можуть об’єднуватися для усунення з ринку одного загального конкурента. Непрямих суперників часто не вважають конкурентами, але це велика помилка, яка може призвести до необоротних наслідків.

  • Прямі конкуренти.

Компанії, які продають аналогічні товари або надають подібні послуги. З прямими конкурентами компанія працює в одному ціновому сегменті, має однакову цільову аудиторію, канали збуту та просування, а також асортиментний ряд.

  • Неявні конкуренти.

Товари чи послуги у неявних конкурентів, як і цільова аудиторія, – різні. На ринку таких конкурентів велика кількість. По суті, це різні фірми та організації. І тут боротьба ведеться за «споживчий гаманець».

Небезпека непрямих і неявних конкурентів у тому, що вони в якийсь час можуть додати у свій асортимент схожий на ваш товар або послугу і тоді ці компанії автоматично стають прямими конкурентами. Збір даних про цільову аудиторію неявних та непрямих конкурентів дозволить випередити їх та залучити нових клієнтів до свого товару. Таким чином, можна провести збір бази клієнтів.

Іноді непрямих і прямих суперників відносять до типів конкурентів.

Типи конкурентів

Типи конкурентів можна розділити за рівнем впливу та часу їхньої присутності на ринку.

аналіз цінової

У більшості випадків новачки не становлять загрози. Вони тільки зайшли на ринок, тому ще не орієнтуються в ситуації та не знайомі зі специфікою роботи в сегменті.
До лідерів ринку йде близько 80% всіх «втрачених» покупців. Компанія в інтернет-підприємництві вже мінімум 3 роки, тому в очах клієнтів має вагу та авторитет.
конкурентний аналіз

Порада

Щоб безпомилково виявити реальних лідерів ринку, необхідно опитати вашу цільову аудиторію. Складіть список інтернет-магазинів та тих, про кого споживачі дізнаються в першу чергу (2-3 компанії). Вони i є головними фаворитами.

аналіз рівня цін

Порада

Взаємовигідна співпраця з непрямими конкурентами стане серйозним козирем у боротьбі з більш потужним суперниками.

Аналіз цін в інтернет магазинах

Знайти необхідну інформацію про магазини-суперників не важко, та й самих конкурентів виявити досить просто. Всі дані є у відкритому доступі в інтернеті, тому зламувати бази даних або сайти не потрібно. За 3 кроки можна знайти всіх конкурентів, не тільки по асортиментним перетинам, але й за каналами просування або пошуковим запитам.

  1. У рядку пошуку Google вбийте «Related: URL вашого магазину». Ви отримаєте список сайтів, які найбільш схожі на ваш.
  2. Використовуючи сервіс https://www.similarsites.com/ можна отримати таку інформацію про інтернет-ресурсі: статистика візитів, органічного пошуку та перелік сайтів схожих за основними ключовими словами.
  3. Використовуючи отриману інформацію (пошукові ключові слова, назви товарів-аналогів), проведіть ще раз пошук у Google. Переглянувши результати пошуку (3-5 сторінок) ви знайдете ресурси-конкуренти.

Аналітика сайту конкурентів необхідна для розуміння, в якому напрямку варто рухатися вам і вашому бізнесу. А кінцева мета аналізу конкурентів – знайти свій шлях збільшення прибутку компанії за рахунок визначення поточної ситуації в галузі.

види конкурентів

Порада

Доповніть картину конкурентів інформацією зібраної на профільних заходах (виставки, форуми, семінари, конгреси), з періодичних чи довідкових бізнес-видань (журнали, каталоги, довідники), а також з сайтів відгуків. Думки та коментарі лояльних покупців є безцінним джерелом інформації не тільки про те, хто є конкурентом, а й про їх недоліки та переваги.  Дізнаючись, хто ще працює у вашій ніші, паралельно збирайте інформацію, чим конкуренти залучають покупців, а чого не вистачає вам.

Чим більше джерел даних ви знайдете, тим більш повною й корисною буде інформація для подальшого аналізу конкурентів та оцінки ринкової ситуації.

 

Як зробити аналіз цін?

Ціновий аналіз конкурентів – спосіб збирання даних та вивчення роздрібних цін конкурентів з метою виявлення основних принципів стратегії ціноутворення інтернет-магазинів. Вивчення та збір даних мають носити систематичний характер для отримання найбільш точних даних для подальшого аналізу та вироблення власної ефективної політики ціноутворення та просування товарів на ринку.

Звичайно, завжди простіше сказати, ніж зробити, особливо, якщо не знаєш з чого почати. На що варто звернути особливо пильну увагу та що потім робити з отриманою інформацією? Це закономірні питання, які виникають на початку процесу аналізу. Давайте разом більш ґрунтовно розберемося в цій темі.

Що треба зробити.

1. Аналіз ціновий на сайтах конкурентів

Після того, як визначилися ваші головні конкуренти, час переходити до наступного етапу – вивчення їхніх сайтів. Це потребує чимало часу, але в довгостроковій перспективі неодноразово себе окупить. Ви зможете оцінити структури сайтів, побачити їх основних партнерів, дату створення, авторів та позиції в пошукових системах. Якщо на сайті є блог або форум, то це безцінне джерело інформації по багатьом основним темам, специфіці товарів чи відгукам. Вивчення сайту не вимагає спеціальних навичок, просто уважності й часу.

методи аналізу

Факт

Аналіз конкурентів проведіть по таким пунктам:

  • зручність структури сайту та пошуку товару на ньому (швидкість завантаження, фільтри), вичерпність інформації про продукцію,
  • умови оплати й сроки доставки, чи корректно працює мобільна версія магазину.

Відомості про конкурентів, отримані таким чином, допоможуть виявити сильні та слабкі сторони, а також удосконалити критерії порівняльного аналізу. Якщо відвідування сайту-конкурентів вас почала переслідувати їхню рекламу, це означає, що вони використовують ремаркетинг Google AdWords.

2. Отримати інформацію від свідків

Колишні співробітники конкурентів можуть надати таку інформацію, яку ви ніде не знайдете. Навіть якщо, з якихось причин фахівець вам не підходить – запросіть його на співбесіду. Заздалегідь продумайте, як будете вести діалог і в ненав’язливій формі можна дізнатися щось корисне.  Якщо ж рівень професіоналізму і навичок фахівця вас влаштовує – сміливо беріть його на роботу.  Він стане безцінним джерелом інформації і знатиме про всі недоліки конкурентів, які можна перетворити в вагомі переваги для вашої компанії.

3. Вивчити соціальні мережі

У магазинів, які мають активні сторінки чи спільноти в соціальних мережах, як показують останні дослідження, продажі на 1/3 вище, ніж у тих, хто не використовує їх. Інформація, яку отримали зі сторінок соціальних мереж, також доповнить портрет ваших основних конкурентів й підвищить якість аналізу. Групи або сторінки можуть бути використані для спілкування чи обслуговування клієнтів або просування товарів. Тут ви можете знайти якісь ідеї для власного бізнесу або виявити помилки та врахувати їх, щоб уникнути у майбутньому.

4. Проаналізувати клієнтський досвід

Навіть якщо клієнти знайшли вас раніше, ніж конкурентів, то розслаблятися рано – справи ще не закінчені. Якщо ваш сайт «гальмує», має незручну структуру або навігацію, то потенційні покупці підуть, й виявиться, що всі намагання для їх залучення – марна справа. Вивчаючи сайт конкурентів, уявіть себе на місці покупця й дайте йому неупереджену оцінку. Було б вам зручно користуватися таким сайтом? Якщо ні, то вам же краще. Якщо відповідь позитивна, то подумайте, що б ви хотіли використовувати на своєму сайті, переймайте досвід. Клієнта приваблюють 2 основних параметри: легкість пошуку потрібного товару та приємний дизайн. Можливо, ви будете використовувати якісь прості зображення, але доповнювати їх цікавим та корисним текстовим контентом.

5. Провести моніторинг цін конкурентів

Ціновий моніторинг конкурентів – це головний інструмент для аналізу їх ціноутворення. Пам’ятаючи, що ціна залишається вирішальним фактором у сфері інтернет-торгівлі, варто приділити час для ретельного вивчення конкурентів у цьому аспекті. Тільки на перший погляд здається, що не має нічого складного – просто порівняти ваші ціни з пропозицією конкурентів. Якщо у вас не один конкурент, то й даних буде багато. Хтось із ваших конкурентів реалізує товар за РРЦ, хтось бере за основу закупівельні ціни.

Великі обсяги інформації про конкурентні переваги складно збирати вручну. Для таких випадків є інструменти як сервіси моніторингу цін конкурентів, таких як Price Control.

Замовте консультацію нашого фахівця

аналіз конкурентів приклади

    В основі будь-якого аналізу лежать вихідні дані, ніж вони повніше і достовірніше, тим більш якісний результат ви отримаєте. Залежно від масштабів і потреб компанії вибирають один з 4 основних методів збору інформації.

     

    Методи аналізу цін інтернет-магазинів конкурентів
    метод аналізу

    Моніторинг цін конкурентів є базою для аналізу ситуації та тенденцій, що панують в сегменті. Якщо зібрані дані застаріли або неповні, то реальну ситуацію на ринку ви не побачите, а вся робота виявиться марною. Тому до вибору методу моніторингу цін конкурентів краще підійти максимально вдумливо та прискіпливо.

    1. Збір інформації вручну.
    2. Обзвон конкурентів.
    3. Моніторинг цін конкурентів на прайс-майданчиках.
    4. Автоматизований моніторинг цін конкурентів за допомогою парсерів.
    5. Спеціальні сервіси, які проводять автоматичний моніторинг цін в магазинах.
    • Збір інформації вручну

    Це найпростіше рішення, яке по силах будь-якій фірмі. Спеціальний співробітник проводить моніторинг цін конкурентів й на підставі зібраних показників робить аналіз стану ринку. Цей метод може бути успішно використаний тільки дуже маленькими магазинами з вузьким асортиментом в 100-200 товарних позицій. Для збору даних про 1000 товарів витрачається в середньому 7-8 годин робочого часу. Також не варто забувати про людський фактор та підвищену вірогідність помилок, як на етапі збору інформації, так і під час проведення аналітики. Навіть якщо звіт й без помилок, то інформація в ньому буде застаріла. Ринок e-commerce один з самих динамічних, ситуація змінюється за лічені хвилини, не кажучи вже про години. Тому, чим менше часу пройшло з моменту збору інформації до моменту подачі звіту, тим краще.

    • Обзвон конкурентів

    Дозволить зібрати інформацію не тільки про ціни, а й можливі знижки, способи доставки, якість товару, постачальника, сервісне обслуговування тощо. У розмові з потенційним покупцем менеджер конкурентів може озвучити цю інформацію для переконання клієнта. Для переконливості можна навіть звернутися у сервіс контрольних закупівель та отримати можливість оглянути його та супровідні документи. Це допоможе зробити правильні висновки про якість товару, можливо, канал його надходження, терміни доставки тощо. Якщо досвіду у подібних справах немає, можна звернутися до фахівців, які неодноразово проводили контрольні закупівлі в інтернет-магазинах.

    Але цей метод, як і попередній, вимагає надто багато витрат людських та часових ресурсів. Дзвінки повинні здійснюватися різними людьми, інакше конкуренти можуть запідозрити, що покупець не справжній. Крім того, менеджери, які будуть обдзвонювати конкурентів, повинні мати певні акторські якості і не використовувати професійну термінологію.

    Інформація, зібрана у такий спосіб, швидко стає застарілою.

    • Сервіс аналіза цін конкурентів на прайс-агрегаторах

    Цей метод не можна вважати повноцінним джерелом інформації. Інтернет-магазини розміщують свої товари в онлайн-каталогах виключно в рекламних цілях, а не для спрощення процесу моніторингу конкурентам. Найчастіше прайс-агрегатори рясніють товарами-приманками, за допомогою яких залучаються клієнти, але які не мають відношення до реальних цін. В каталоги завантажуються кілька самих «солодких» пропозицій, а не повний асортимент магазину. Тому, якщо, наприклад, вибираєте хотлайн порівняти ціни, великий шанс у результаті отримати звіт із неповними та застарілими даними, які ніяк не відобразять ринкові реалії.

    Окрім прайс-агрегаторів для моніторингу цін можна використовувати маркетплейси України, наприклад Розетка, Prom.ua. Порівняння цін та товарного асортименту у різних продавців маркетплейсів відобразить тенденції ринку. А на відміну від прайс-агрегаторів, продавці маркетплейсів відображають реальні ціни.

    • Програма аналізу цін конкурентів – парсер

    Автоматизований парсинг цін конкурентів – це ефективний метод, який забезпечить швидкий та точний збір даних. Незалежно від того чи був парсер спеціально написаний для вашої фірми або придбано вже готову програму для парсингу цін, він вимагатиме регулярних оновлень, корекції та додаткових налаштувань. За будь-яких змін у структурі сайту-конкурента необхідне втручання програміста, для подальшої коректної роботи парсера.

    Спеціальна програма для моніторингу цін набагато спрощує збір статистики і зводить до мінімуму шанс помилки через вплив людського фактора, але також не є ідеальним рішенням. Інформація про ціни зводиться до спеціальної таблиці, але це лише сухі факти, а проводити аналіз необхідно буде вручну. На це інтернет-маркетолог витратить левову частку робочого часу, але гарантій, що у звіті буде актуальна інформація, немає.

    Програма для аналізу цін конкурентів – це спеціальне ПЗ (парсер), що забезпечує збирання даних про ціни в інтернет-магазинах та обробку даних для виявлення найбільш характерних параметрів цінової політики та спільної комерційної діяльності конкурентів.

    • Спеціальні сервіси для автоматичного моніторингу цін конкурентів.

    Компанії, що використовують сервіси для автоматичного аналізу цін конкурентів, завжди впевнені в актуальності, повноті та точності даних. Автоматично відбувається не тільки збір інформації, але й її аналіз. Це дає можливість швидко отримати дані про ціни конкурентів та стан ринку, при цьому зводячи практично до 0 помилки.  Впровадження сервісів моніторингу цін конкурентів в бізнес-процеси компанії потребують деякої підготовки та, здавалося б, коштує не дешево. Однак в довгостроковій перспективі їх використання виявляється набагато вигіднішим, ніж утримання в штаті фахівця з моніторингу. Витрати окупаються в перший же рік, а вся сервісна підтримка (оновлення, налаштування, виправлення помилок в роботі) лягатиме на плечі компанії, що надає послуги.

    Крім цінового моніторингу важливою частиною конкурентної розвідки є аналіз способів просування в мережі. Для їх вивчення потрібні спеціальні сервіси.

     

    Програма для аналізу цін конкурентів: інструменти та спеціальні сервіси

    Глибоко й ретельно вивчити методи конкурентів, які використовуються для просування в інтернеті, можна за допомогою спеціального інструментарію. Сервіси допоможуть виявити ключові слова та фрази в пошукових запитах, найбільш вдалий контент з метою його подальшої адаптації та для розміщення на ваших ресурсах чи сторінках у соцмережах.

    Інструменти аналізу конкурентів – це спеціальні сервіси, з допомогою яких можна проаналізувати слабкі та сильні сторони конкурентів, параметри та відвідуваність їх сайтів, відстежувати їх активність з метою застосування результатів цих даних у своїй маркетингової стратегії.

    аналіз цін конкурентів програма
    Найбільш ефективними інструментами, які допоможуть проаналізувати блоги і сторінки (групи) конкурентів в соціальних мережах будуть:

    1. Brand24
    2. Popster
    3. Meltwater
    4. Google Alerts
    5. IQbuzz
    6. Mention.

    Для моніторингу лендінгів використовуйте ChangeDetect. Виявивши будь-які зміни на ресурсі, сервіс відправить вам звіт на e-mail.

    Serpstat

    конкурентний аналіз цін

    Цей сервіс є кращим помічником в роботі для Seo-фахівців та інтернет-маркетологів. Він допомагає

    1. в проведенні аналізу сегмента ринку в займаній ніші;
    2. в аналізі текстового контенту;
    3. в автоматичної кластеризації;
    4. в глибокої пошукової аналітиці.

    Ці дані можна використовувати

    1. для поліпшення структури сайту шляхом поділу семантичного ядра по тематичним кластерам;
    2. для виявлення ключових слів та фраз, які забезпечують видимість конкурентів в пошукових видачах та контекстній рекламі в Яндекс й Google;
    3. для проведення між 3 конкуруючими ресурсами порівняльний аналіз окремих сторінок семантичних ядер сайтів;
    4. для визначення позицій в топ-100 пошуковій видачі по конкретній фразі.

    Ahrefs

    аналіз цін в інтернет-магазинах

    Сервіс підходить для проведення конкурентного аналізу за такими пунктами:

    1. робота зі зворотними посиланнями (можливість за допомогою фільтрів заново відрегулювати розширеної форми звітів);
    2. визначення точних ключових фраз, їх релевантність, кількість притягненого трафіку, тенденції та рейтинг запитів в пошукових системах за останні 12 місяців);
    3. якість контенту (ефективність різних типів контенту для просування в ніші, добірка статей, що містять ваші основні ключові слова).

    Отримана інформація дозволить

    1. визначити причини високих рейтингів конкурентів,
    2. поліпшити якість моніторингу в секторі та пошуковий трафік,
    3. виробити ефективну стратегію для випередження конкурентів.

    SiteWorthTraffic

    SiteWorthTraffic

    Один з небагатьох безкоштовних сервісів, які дійсно виявляються корисними.  З його допомогою можна

    1. провести загальну оцінку вартості сайту та його прибутковість;
    2. отримати детальну статистику трафіку, в т.ч. щоденна кількість візитів та переглядів;
    3. визначити репутацію сайту;
    4. отримати перелік посилань, індексованих в Google;
    5. виміряти швидкість завантаження й роботи сторінок сайту за допомогою Google PageSpeed ​​Insights
    6. отримати список актуальних посилань Facebook;
    7. за допомогою Google AdWords розширити базу ключових слів та фраз;
    8. визначити географічне положення web-сервера та IP-адреса ресурсу.

    SEMrush

    аналіз цін та товарів конкурентів

    Сервіс, що допомагає в аналітиці

    1. контенту й роботи PR-сектора (пошук кращого каналу для просування й поминання бренду та найактуальніші тенденції);
    2. платного трафіку, ключових фраз й слів, які використовуються в рекламі;
    3. SMM-просування (конкурентні паралелі, топові публікації й реакція аудиторії);
    4. Seo-даних (зворотні посилання й позиції в пошукових видачах, перевірка органічного трафіку й способи його підвищення).

    Провівши підготовчу роботу й проаналізувавши інтернет-магазини та ресурси опонентів можна переходити до наступного етапу конкурентної розвідки.

     

    Ціновий аналіз конкурентів проводимо правильно

    Аналіз цін конкурентів – це спосіб оцінити конкурентоспроможність власних цін в порівнянні з суперниками. Один і той же товар споживач зможе придбати у різних продавців, тому в сучасному світі e-commerce основним критерієм вибору для споживача стає ціна. Щоб покупці купували товар у вас, встановлюйте конкурентну ціну. Для її визначення використовуйте спеціальні сервіси, де є не тільки моніторинг, але і аналіз цін конкурентів.

    Аналіз цін в інтернет-магазинах – метод дослідження ринку та найбільш характерних рис, властивих сегменту e-commerce, шляхом моніторингу цін конкурентів в інтернет-магазинах та їх подальшого зіставлення для виявлення середньоринкових та пікових показників вартості товарів. Ґрунтовна конкурентна розвідка та оцінка діяльності опонентів потребує ретельної підготовки та чітко визначених цілей та запитів цільової аудиторії.

    Аналіз цін конкурентів приклад

    • Проводимо оцінку рівня конкуренції по таблиці (Аналіз ринку приклад)
    • Визначте наявність жорсткої конкуренції у сфері, кількість сильних суперників, їхню частку та загальні темпи зростання ринку. (Дані таблиці наводяться як приклад).
    • Аналіз конкурентів таблиця 1.

     Рік 1Рік2Рік 3Рік 4Рік 5
    Кількість гравців у ніші6681013
    Швидкість росту, %2125222624
    Кількість  груп товарів23444
    Кількість товарних найменувань818294269
    по 1 групі товарів810131632
    по 2 групі товарів 791525
    по 3 групі товарів 3101419
    кількість товарів на 1 гравця13456
    кількість груп товарів на 1 гравця22223
    • Складаємо портрет конкурента.

    Найбільш наочно це можна зробити, використовуючи «карту конкурентів». На ній чітко вирізняються лідери сектора, на яких рівняються інші в частині прийняття стратегічних рішень. Вони задають всі тренди та тенденції на ринку.

     аналіз цін конкурентів приклад

    Зверніть увагу на конкурентів з низькими або негативними темпами зростання та використовуйте їх як джерело для розвитку своєї компанії.

    • Проводимо аналіз товарного портфеля конкурентів.

    Основною метою цього кроку є виявлення «якірних» позицій конкурентів серед всього асортименту товарів. Саме вони займають лідерські позиції в продажах та приносять основну частину прибутку. Оцінюйте хіти продажів за таким принципом: 5 балів – найвища оцінка характеристики, 0 балів – її відсутність.

    аналіз цінової політики конкурентів

    • Аналізуємо ціни конкурентів.

    Проводимо сортування цін за категоріями:

    • Економ;
    • Середня ринкова;
    • Висока;
    • Преміальна.

    Виділяємо середні та пікові ціни конкурентів (дані в таблиці наведені як приклад).

    Аналіз конкурентів таблиця 2.

    КомпанiяНайнижча ціна, у.о.Найвища ціна, у.о.Средня цiна, у.о.
    Ваша компанiя154530
    Конкурент “1”126036
    Конкурент “2”24240132
    Конкурент “3”83823
    • Виявляємо ринкові позиції компанії.

    Мається на увазі позиції й імідж інтернет-магазину та його сприйняття покупцями в цілому, а не оцінка якогось окремого товару. Провівши порівняння згідно з таблицею, ви зможете тверезо оцінити поточне місце компанії на ринку та окреслити позиції, до яких прагнете.

    Критерії оцінюванняНа даний моментБажане положення
    Пізнаваність магазину  
    Цінова категорія магазину  
    Рівень якості товарів (високий, середній, низький)  
    Профіль магазину (звичайний чи спеціалізований)  
    аналіз цін

    Порада

    Додатково проаналізуйте головні обіцянки конкурентів, їх популярність та рівень лояльності ЦА.

    • Оцінюємо канали просування та рекламу.

    Для формування власної ефективної стратегії просування та рекламної кампанії необхідно вивчити досвід й прийоми конкурентів, а також оцінити їх витрати в медіа-сфері, охоплення аудиторії та інтенсивність підтримки.

    Для оцінки прямого просування використовуємо такі параметри:

    1. Загальний бюджет.
    2. Регіон просування.
    3. Бюджет й SOV для регіонального та національного ТБ, а також в пресі.
    4. Тип присутності, охоплення аудиторії та бюджет для профзаходів (семінари, виставки), зовнішньої реклами та інтернету.

    Проводимо оцінку конкурентоспроможності пропозицій конкурентів з клієнтської точки зору за такими параметрами:

    1. Наявність програми лояльності чи додаткових бонусів.
    2. Мінімальний й максимальний відсоток знижок.
    3. Частота проведення акцій.
    аналіз конкурентів таблиця

    Порада

    Для того, щоб не повторювати ключові рекламні слогани, стиль макетів й клейма конкурентів, збирайте зразки листівок та біл-бордів інших магазинів й компаній. Зібравши власне досьє на конкурентів, ви зможете використовувати їх кращі й найбільш вдалі прийоми не копіюючи, а адаптувавши для власного магазину.

    • Формуємо профіль цільового споживача конкурентів.
    як провести аналіз конкурентів
    Портрет ключового покупця складаємо на підставі таких характеристик:

    • Стать
    • Вік
    • Сімейний стан
    • Психографічні характеристики (рівень активності, життєві погляди та пріоритети)
    • Рівень доходів та освіти
    • Професійна сфера
    • Ключові параметри для вибору товару.
    як проводити аналіз конкурентів

    Порада

    Якщо бюджет на подібні дослідження обмежений, то його можна провести в соціальних мережах.

    • Оцінюємо ресурси та рівень технологічної оснащеності.

    Рівень технологічних ресурсів конкурентів грає не останню роль. Його обов’язково потрібно брати до уваги при розробці власних стратегій, щоб в майбутньому вони не стали несподіваними привілеями суперників.

    Аналіз конкурентів проводите за такими критеріями:

    1. Професіоналізм кадрів.
    2. Технічна оснащеність та можливість модернізації обладнання.
    3. Можливість додаткових інвестицій.
    4. Звернення до обмежених ресурсів.

    Подібний аналіз дозволить вам оцінити ресурси (технологічні, кадрові) та фінансові можливості конкурентів, а також шанси на зниження витрат.

    Регулярно проводячи повний аналіз цін конкурентів, ви позбавляєте їх елемента раптовості. Маючи уявлення про можливі дії конкурентів та наявні ресурси, зробить їх менш небезпечними суперниками.

    Такий алгоритм для аналізу конкурентів є універсальним й підходить для всіх фірм, незалежно від їх специфіки. Для компаній, що займаються онлайн-торгівлею найбільшу ефективність принесе маркетинговий аналіз конкурентів.

     

    Аналіз цін та товарів конкурентів: маркетингові методи

    Для проведення маркетингових досліджень є спеціальні інструменти, методики та алгоритми. Залежно від цілей треба вибрати найбільш оптимальний варіант проведення конкурентного аналізу. Для аналізу цін конкурентів, перспектив та успішності бізнесу найчастіше використовуються метод Портера, аналіз за чек-листом Комплето чи метод табличного порівняльного аналізу.

    Тільки монополісти на ринку можуть дозволити собі нехтувати маркетинговим аналізом конкурентів. Якщо ви ним не є, і боротьба з опонентами в ніші більше нагадує театр військових дій, то для проведення аналізу цін конкурентів вибирайте одну з методик описаних далі.

    SWOT-аналіз

    SWOT-аналіз як метод аналізу конкурентів використовується для прогнозування стратегічних можливостей бізнесу.

    Основні параметри, на яких заснований SWOT-аналіз – Сильні сторони, Слабкі сторони, Можливості та Загрози.

    Сильні сторони

    Чинники, які роблять бізнес конкурента, успішним.

    Слабкі сторони

    Аналіз внутрішніх факторів, які негативно впливають на бізнес-конкурента.

    Можливості

    Чинники зовнішнього середовища, які позитивно вплинуть на ваш бізнес.

    Загрози

    Зовнішні фактори, що можуть стати перешкодою для розвитку бізнесу.

    Як провести SWOT-аналіз конкурентів:

    1) Вивчіть сильні сторони конкурента, наприклад, становище його бренду на ринку, ресурси, культуру тощо.

    2) Дізнайтеся, що у конкурента погано: наприклад, погана якість сервісу, слабка представленість, низька кваліфікація персоналу .

    3) Оцініть свої можливості: розробка нового продукту, вихід нові ринки, залучення нових партнерів.

    4) Оцініть потенційні зовнішні загрози: зміни економічної та соціальної ситуації, вихід на ринок нових конкурентів тощо

    Після побудови матриці рішень можна приступати до формування власної бізнес-стратегії.

    SWOT-аналіз конкурента дозволить перетворити його слабкі сторони на ваші переваги та знизити вплив зовнішніх ризиків на бізнес.

    Порівняльний аналіз конкурентів – таблиця

    Цей метод допомагає визначити сильні та слабкі сторони, як самої фірми-конкурента, так і товарів. Отримані результати, використовуються як основа для розробки унікальних торгових пропозицій (УТП).

    Характеристика фiрмыВластивість товара
    1Позиції компанії в нішіЦіна
    2Регіон діяльностіТоварний ряд
    3Досвід роботи в сферіСпособи оплати
    4Наявність кейсів, нагород чи інших досягненьСпособи та термін доставки (терміни виконання робіт)
    5Кількість партнерівГарантійний термін
    6Відгуки клієнтівПроведені акції
    7 Портфоліо та прикладі робіт

    Крім безпосередньо сайту конкурентів детально вивчіть сторінки в соціальних мережах, які використовуються для реклами й просування.  Акцентуйте свою увагу на таких пунктах:

    • Наявність рекламної розсилки, блогу, частота оновлення новин та публікацій;
    • Якість контенту, що розміщується;
    • Дизайн ресурсу та наявність інтерактивних елементів (зворотний зв’язок, онлайн-консультація, калькулятор);
    • Чіткість позиції УТП.

    Далі проведіть аналіз товарного портфеля конкурентів  (Також див. таблицю”Портфiль конкурентiв”)

    програма аналізу цін конкурентів

    На основі виявлених «козирів» складіть блок тригерів фірми, який можна розмістити на головній сторінці інтернет-магазину або використовувати в презентаціях або рекламі.

    Таблиця аналізу конкурентів – це найзручніший метод маркетингових досліджень конкурентів, представлені у вигляді таблиці. Дає можливість виділити та розглянути окремі фрагменти об’єкта дослідження.

    Метод маркетингового агентства Комплето

    В основі цього методу лежить аналіз конкурентів через їх можливості. Проведіть моніторинг цін конкурентів, порівняйте частки прибутку та внесіть дані в таблицю.

    Анализ цін конкурентів таблиця 3

    КонкурентMin ціна (у.о.)Середня цена (у.о.)Max ціна (у.о.)
    Ваша фiрма455463
    Конкурент «А»384858
    Конкурент «В»355575
    Конкурент «С»285888

    Проведіть аналіз конкурентів в інтернет-магазинах очима покупців:

    1. Визначте власне позиціонування та положення конкурентів на ринку.

    Порада: Для виявлення справжніх лідерів ринку, а також дослідження того, чи знайомий ваш магазин покупцям, складіть список з інтернет-продавців й покажіть ЦА. 3-5 магазинів, які будуть найбільш впізнаванні є справжніми лідерами.

    1. Оцініть конкурентів через їх рекламу (слогани, тексти, заголовки, відео контент) й канали просування.

    Ґрунтуючись на результатах аналізу цін конкурентів, визначтесь з найбільш відповідною стратегією для подальших дій.  Це може бути:

    • Активна робота з однією цільовою аудиторією;
    • Пошук нових постачальників товарів з більш низькими цінами;
    • Створення УТП та диференціювання товарних пропозицій.
    як аналізувати конкурентів

    Порада

    Мінімум 2-3 рази на тиждень проводьте моніторинг цін конкурентів.  Слідкуйте не тільки за асортиментними перетинами та акціями, а й за товарами-аналогами.

    Метод Майкла Портера

    В основі методики Портера лежить оцінка ризиків та проведення аналізу конкурентів по 5 основних факторах, які впливає на продажі. Його кінцева мета – грамотно виявлені конкурентні переваги. Аналіз конкурентів за методом, розробленим Майклом Портером, необхідно проводити не рідше 1 разу на 3 роки.

    Що впливає на продажі?

    • Зростання закупівельних цін;
    • Підвищення клієнтських запитів;
    • Взаємозалежність динаміки розвитку сфери від рівня конкуренції;
    • Можливість появи на ринку нового товару-аналогу;
    • Можливість виходу на ринок нових гравців.

    Алгоритм для аналізу конкурентів по методу Майкла Портера

    Можливе зростання закупівельних цін спрогнозуйте та внесіть дані в таблицю.

    Критерії оцінюванняКомментарииОценка параметра
    Кількість постачальниківЧим більше постачальників, тим нижча ймовірність підвищення рівня закупівельних цінмонополія чи незначна кількість постачальниківвелика кількість постачальників
     1
    Обмеження в ресурсах постачальниківВисокі обмеження в ресурсах постачальників, підвищують ймовірність зростання цінОбмежені обсягиНеобмежені обсяги
     1
    Витрати перемиканняНизький рівень витрат перемикання веде до низької ймовірності зростання закупівельних цінВисокі витрати Низькі витрати
     1
    Рівень пріоритетності галузіЧим вище рівень пріоритетності галузі для постачальника, тим більше сил й ресурсів в неї вкладається й тим меньш ризики низької якостіНизький рівень пріоритетностіВисокий рівень пріоритетності
     1
    Підсумкова оцінка 4
    • Підвищення клієнтських запитів можна спрогнозувати. Для цього проаналізуйте, наскільки рівномірно розподілені обсяги продажів між основними сегментами. Якщо левова частка припадає на певний сектор, то доведеться йому відповідати.
    • Взаємозалежність динаміки розвитку сфери від рівня конкуренції визначається кількістю сильних суперників, їхніх часток й загальними долями темпу зростання ринку. Для якісного прогнозу оцінки рівня конкуренції й основних трендів необхідно використовувати показники мінімум за 2 роки, а в ідеальному випадку – за 5 років. Дані в таблиці наведено для прикладу.
    • Імовірність появи на ринку нового товару-аналога, якому можуть віддати перевагу споживачі не складно спрогнозувати, дослідивши співвідношення ціни та якості.
    •  
    • Ключовими цілями даного етапу будуть:
      • Формування конкурентних переваг товарів щодо товарів конкурентів.
      • Робота, спрямована на підвищення рівня лояльності клієнтів.
      •  
      • Для визначення ризиків, пов’язаних з можливістю виходу на ринок нових гравців з таким же товаром, проводимо оцінку за такими параметрами:
      • Можливість диференціації в ніші та щільність в ній.
      • Можливість скорочення й оптимізації витрат.
      • Період окупності. Великий стартовий капітал зменшує ймовірність на появу нових гравців в ніші.
      • Витрати на рекламу та канали просування. Чим нижче їх вартість, тим більше шанси на успіх у новачків.
      • Унікальність товарів. Чим вона вища, тим менше можливостей придбання у інших продавців.
      • Державний контроль цін та обмеження законом. Якщо необхідні ліцензії, додаткові мита, існують ліміти, то ймовірність появи новачків істотно знижується.

      Проведення аналізу конкурентів за цим методом дозволить виявити «небезпечні» напряму, де ризики появи загрози найбільш високі. Що дасть можливість заздалегідь продумати УТП та сценарій для подальших дій.

      Імовірність появи на ринку нового товару-аналога, якому можуть віддати перевагу споживачі не складно спрогнозувати, дослідивши співвідношення ціни та якості.

    сервіс для аналізу конкурентів

    Порада

    Оскільки немає універсальних інструментів, то найбільш повна картина ринку та максимальний ефект від аналізу цін конкурентів досягається при використанні комбінації методик. Основною його метою – це стратегічне планування, підвищення рівня продажів й конкурентоспроможності компанії.

     

    Аналіз рівня цін конкурентів як шлях до зростання продажів в інтернеті

    Для всіх інтернет-магазинів питання, пов’язані з моніторингом та аналізом цін конкурентів, є пріоритетом №1. Зібрані дані та їх аналітика є головним інструментом, який допоможе продавати краще та більше, ніж конкуренти.

    Щоб підвищити продажі в інтернет-магазині, необхідно усунути всі технічні недоліки в роботі ресурсу:

    • низьку швидкість завантаження сторінок;
    • недостатнє опис товарів;
    • відсутність тематичного контенту;
    • незрозуміла структура сайту чи недолугий дизайн;
    • відсутність можливості покупок без реєстрації;
    • проблеми з оплатою замовлень або доставкою;
    • відсутність клієнтського супроводу та гарячої лінії;
    • некоректна версія ресурсу для мобільних пристроїв.

    А також активно працювати над підвищенням конверсії, підвищуючи кількість активних клієнтів щодо загальної кількості гостей сайту. Значний приріст рівня конверсії не дасть разючих результатів у продажах без вивіреної стратегії ціноутворення. Лише паралельна робота над цими двома аспектами гарантовано дасть позитивні підсумки.

    як проводити аналіз ринку

    Факт

    Для 82% покупців саме ціна є головним чинником у прийнятті рішення. Також близько 80% клієнтів перед тим, як зробити покупку моніторять ціни в магазинах. Шукаючи найнижчу, якщо мова йде про одне й те ж SKU або найвигіднішу, оптимальну (співвідношення ціни, якості та сервісу магазину), якщо мова йде про вибір між товарами-аналогами.

    Щоб об’єктивно оцінити ситуацію в ніші, необхідно регулярно проводити моніторинг цін конкурентів. Важливо знати не тільки ціни в інших магазинах, але й їх асортимент та товарні запаси. Це дасть можливість грати на підвищення, отримуючи максимальний прибуток, або вчасно проводити переоцінку, що дозволить не втрачати покупців.

    Приклад 1. Ви продаєте перфоратори по 95 у.о., а ваші конкуренти по 90 у.о.  Тому 85% відвідувачів вашого магазину купують інструмент у ваших опонентів, а ви втрачаєте обороти та прибуток. Своєчасно проведена переоцінка перфораторів до 90 у.о. дозволить вам «грати» з конкурентами на рівних, не зазнаючи збитків свідомо.
    Приклад 2. Ви виявили, що у ваших конкурентів перфораторів тимчасово немає в наявності. Тому можна сміливо підвищувати ціни, наприклад, до 100 у.о., не побоюючись, що покупців зупинить висока ціна, й вони підуть в інший магазин. Таким чином, ви отримаєте максимальну прибуток, своєчасно скориставшись ситуацієюв.

    Моніторинг цін та аналіз конкурентів – це вкрай важливі процеси, які допомагають пристосуватися під поточну ситуацію на ринку. . Він не має істотного впливу на обрану стратегію ціноутворення та не перекроює її.

    Аналіз цінової політики конкурентів та власне ціноутворення

    Аналізувати ціни конкурентів можливо за допомогою призначених для цього алгоритмів, інструментів та методик, спрямованих на збір та вивчення даних про ціни, акції та знижки на товари, представлені на ринку.

    Процес включає системний збір інформації про роздрібні ціни, умови сервісу, доставки і наявність товару в магазинах конкурентів. Такі дослідження допомагають виявити найбільш характерні риси стратегій ціноутворення і з урахуванням отриманих даних розробити власну ефективну цінову політику, що дозволяє підвищити продажі, товарообіг і рівень прибутковості. Цінова політика формується в залежності від рівня очікуваного прибутку або рівня купівельної спроможності.

    Витратні методики ціноутворення

    Головним принципом розрахунку ціни продажу за цим методом лежить сума з собівартості товару й конкретної величини очікуваного прибутку. Залежно від галузі та специфіки діяльності компанії можливо кілька варіантів розрахунку цін.

    1.  Принцип «мінімальні витрати»

    застосовується для збереження досягнутого обсягу рівня продажів за умови насичення ринку або презентації нового товару. Такий підхід є розумним тільки при реальних перспективах масштабування обсягу продажів. Інакше, при помилках в розрахунках, така стратегія ціноутворення може принести компанії збитки.

    С (ціна продажу) = М (сума мінімальних витрат).

    2) Принцип «витрати плюс»

    широко використовується у всіх галузях ринку. Основна заковика цього методу розрахунку ціни є визначення суми бажаного прибутку, оскільки вона залежить від безлічі факторів, а чіткої формули для її розрахунків немає. Не рідко компанії, щоб швидко окупити витрачені ресурси спочатку ставлять високу ціну, а коли нарощують обсяги продажів поступово знижують її.

    С = А + В,

    де А – витрати (закупівля + доставка + зберігання + витрати на реалізацію),

    В – бажаний прибуток.

    В основі «цільового» ціноутворення

    заснований на вигоді продавця, а не інтересах покупців. Під час його використання важливо орієнтуватися на купівельну можливість та попит, а також рівень конкуренції в ніші.  В іншому випадку це загрожує провалом фінансового плану компанії.

    С = А + В / Е,

    де А – собівартість 1 од. товару,

    В – бажаний прибуток,

    Е – обсяг товару (шт.), який планується продати.

    При зміні собівартості або зниженні обсягів продажів необхідно коригувати ціни, щоб гарантувати бажаний рівень прибутку.

    3) Принцип орієнтації на середні ринкові ціни

    використовують інтернет-магазини, які продають престижні товари (делікатесні продукти, коштовності та предмети розкоші). Ціна продажу формується з урахуванням імені та статусу бренду та знаходиться в певних рамках, які склалися на ринку. Невелике зниження ціни в ніші викличе певний ажіотаж та збільшення обсягу продажів. Якщо ж значно знизити ціну, то споживачів це швидше за все злякає та з великою ймовірністю продажі зупиняться. Товар втратить репутацію елітного й перетворитися в очах покупців в дорогий ширвжиток сумнівної якості.

    Такий підхід може призвести до конфлікту із правовласником бренду. Його право інтелектуальної власності на торговельну марку буде порушено. У разі загрози репутації бренду власник може заборонити продавати його продукцію на сайті такого інтернет-магазину, звернувшись до сервісів, які надають послуги захисту права на торгову марку.

    Маркетингові принципи ціноутворення

    В їх основі лежать вимоги ринку (інтереси і можливості покупців), а не собівартість. Ціни розраховуються на основі комбінації методів.

    1. Принцип «видавлювання»

    використовують магазини, що працюють у ніші з низьким рівнем конкуренції або монополісти. Спочатку ціна встановлюється високою та розрахована на забезпечену ЦА. Це дозволяє швидко «відбити» витрати на закупівлю та просування товарів. Після досягнення піку й завмирання продажів ціна поступово знижується, що залучає нових клієнтів.  Таким чином, магазини «видавлюють» весь купівельний попит, який був закладений в продукцію.

    програма для аналізу цін конкурентів

    Факт

    У 2004 році в мережу салонів мобільного зв’язку надійшов у продаж флагманський телефон компанії Motorolla RAZR V3 з початкової вартістю в 300 у.о. Високий купівельний інтерес забезпечив повний sold out гаджета в лічені дні. Через 2 місяці, коли первинний інтерес почав згасати, ціна на телефон знизилася до 250 у.о., що забезпечило повторний пік продажів. Через 8 тижнів, ціна повторно знизилася на 50 у.о. і знову RAZR V3 був всюди розпроданий. Через 8 місяців телефон вже був у вільному доступі в усіх магазинах за ціною 150 у.о.

    2) Принцип прориву на ринок

    використовують для швидкого повернення капіталовкладень в максимально стислі терміни. Для завоювання ЦА з метою створення масового ринку, новий товар продають за низькою ціною. Такий принцип ціноутворення ефективний, але досить ризикований. Занижені, демпінгові ціни можуть призвести до кризової ситуації, а помилка у розрахунках та аналізі цін конкурентів завдати збитків. Крім того, боротьба з демпінгом в інтернеті для багатьох виробників/постачальників останнім часом є одним із основних завдань, тому рітейлеру, який застосовує такий принцип, не уникнути штрафних санкцій.

    Аналіз цін ринку. Висновки

    1. Аналіз цін та послуг конкурентів – невід’ємний маркетинговий процес для бізнесу. Дані про діяльність конкурентів можуть стати основою для просування свого товару.
    2. Конкуренти поділяються на прямих, непрямих та непрямих. Аналіз необхідно проводити з усіх видів конкурентів, оскільки непрямі чи непрямі з часом можуть стати основними вашими конкурентами.
    3. Моніторинг та аналіз цін конкурентів необхідно проводити регулярно. Для цього рекомендується використовувати автоматизовану програму збору даних – парсер.
    4. Провести якісний аналіз конкурентів дозволять спеціалізовані сервіси та інструменти, за допомогою яких можна відстежити відвідуваність та позиції сайтів конкурентів, їхню динаміку, вивчити текстовий контент. Аналіз сайтів конкурентів може дати інформацію про їхніх партнерів та клієнтів.
    5. Аналіз цінової політики дозволить виробити ефективну систему власного ціноутворення.
    6. Аналіз конкурентів у сфері інтернет-продажів ґрунтується на всебічному підході до збору даних.
    7.  ціновий аналіз конкурентівВи можете виділити ключові аспекти для порівняння, але повністю нехтувати іншими буде помилкою. Це динамічний та мінливий сегмент ринку, де завжди актуальним буде застосування якихось інноваційних підходів. У певний момент може скластися враження, що ви виконуєте роботу краще нікуди й такий детальний моніторинг конкурентів зайвий. Однак будь-який додатковий інструмент для аналізу конкурентного ціноутворення, впроваджений в бізнес, здатний вивести справу на абсолютно новий рівень.

    Хочете дізнатися хто чи які ваші конкуренти прямо зараз? – Отримайте звіт!

     

    Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!

    22 Comments
    1. Михаил

      Вот о таком нужно рассказывать будущим маркетологам и менеджерам в ВУЗах, а не грузить одной фундаментальной теорией и примитивными задачами. Такие статьи помогают понять, чего от нас ждут будущие работодатели и к чему стоит готовиться. Все-таки глубокие теоретические знания без умения применять их на практике – ничто.

      Reply
      • Марина

        Согласна на 100%. Окончила факультет менеджмента и маркетинга 2 года назад и придя на первую работу думала, что попала в параллельную реальность. Нас в универе не учили ничему из того, что требовалось на практике. Зачем и как правильно анализировать конкурентов, какие есть методики, что потом делать с полученной информацией, какие есть инструменты для этого – все узнала уже от коллег (было очень стыдно). Теперь постоянно занимаюсь самообразованием посредством подобных статей.

        Reply
    2. Ганна

      Дуже цікавий матеріал якраз у темі актуальних завдань для нашої компанії. Хочемо скористатися послугами та замовити аналіз конкурентів, як це можна зробити і скільки коштуватиме?

      Reply
      • Ірина

        Доброго дня, наша компанія надає такі маркетингові дослідження конкурентного середовища як, конкурентний моніторинг й моніторинг цін в інтернет-магазинах, пошук представленості. Повний спектр наших послуг та їх детальний опис ви можете знайти у розділі «Послуги». Для зв’язку з нашим фахівцем та отримання консультації скористайтесь формою зворотного зв’язку. Наші менеджери в найкоротші терміни дадуть відповідь на всі ваші запитання.

        Reply
    3. Игнат

      Мы работаем используя 4 параметра Гринли. Анализ конкурентов и партнеров такой методикой дает более чем все необходимые сведения. Может кому-то такой способ и кажется поверхностным, но пока он нас устраивает, и я не вижу необходимости заморачиваться с более глубокой аналитикой – она не нужна, только время потратишь.

      Reply
      • Денис

        Конечно, каждая компания выбирает для себя оптимальные методики аналитики, но, по-моему, зацикливаться на каком-то одном не особо разумно, даже если он и является эффективным. Исследование конкурентов получается довольно однобоким, и способно охватить далеко не все аспекты их деятельности. Конечно, метод Гринли можно взять, как основной, но все равно стоит периодически разбавлять его другими хорошо зарекомендовавшими себя методиками (Портера или сравнительного анализа)

        Reply
    4. Галина

      Наша система моніторингу цін дозволяє автоматично збирати дані та обробляти їх комбінованим способом (частково спеціальним модулем, частково вручну), але довгострокове зберігання інформації ми не робили. Нам потрібно проводити більш глобальний аналіз ринку, але інформації для цього немає, їх можна десь замовити, купити?

      Reply
      • Інна

        Я сумніваюся, що хтось поділиться з вами достовірною статистикою для проведення аналітики конкурентного середовища. На жаль, така ситуація не рідкість. Швидше за все, ви не продумали на стадії розробки власної системи моніторингу всі головні аспекти, тому й вийшло, що даних немає. Прочитайте статтю https://www.pricecontrol.com.ua/ua/monitoring-tsin-v-interneti-sistemi-i-programi/ там вказано все, що потрібно знати та враховувати при написанні індивідуальної програми, якщо ж переписувати систему ви не плануєте, то можна віддати моніторинг конкурентів на аутсорсинг та обумовити всі умови.

        Reply
    5. Максим

      Спасибо, что объяснили чайнику, как проводить анализ конкурентной среды, что для этого не обязательно углубляться и тратиться на специальные софты и сидеть над ними неделями, а все можно сделать довольно просто, бюджетно и своими силами. Будем пробовать.

      Reply
      • Полина

        Да, в статье довольно доступно написано, как провести анализ конкурентов, но это только полдела. Чтобы ваша аналитика была обоснованной и отобразила реальную рыночное положение дел необходимы достоверная база. Помимо правильно сделанных расчетов и прогнозов в первую очередь нужно обладать полной и актуальной статистикой. Любая погрешность в расчетах исказит реальную картину и дальнейшее планирование или стратегии окажутся ошибочными, что может стоить очень дорого.

        Reply
    6. Дмитрий

      Анализ продвижения конкурентов – это лучшее, что можно сделать для повышения эффективности собственного продвижения. Когда наши показатели в поисковой выдаче начинают падать, то мы берем одного из прямых конкурентов и «обрабатываем» его. Смотрим на каналы продвижения, ключевые фразы, слова и пр. У нас есть собственная тактика и стратегия, но мы ее регулярно дополняем чем-то позаимствованным у соперников, работает очень эффективно.

      Reply
      • Анатолий

        Анализ интернет маркетинга конкурентов и нам приносит много идей. Это не только ключевики и каналы продвижения, но еще и вдохновение для запуска рекламных кампаний. Да, мы смотрим и берем за основу их успешные запуски, акции, идеи макетов и рекламных листовок. Пусть кто-то скажет, что так нечестно, и мы занимаемся плагиатом – пусть так считают. Однако, мы лишь используем чужой опыт (как положительный, так и негативный), примеряем на себя и учимся на нем. Зачем повторять чужие ошибки в своей работе, если можно их избежать?

        Reply
    7. Илья

      Анализ конкурентов в интернет маркетинге и в «реальном» мире – это 2 большие разницы. Даже опытные маркетологи, которые переходят работать в сферу электронной коммерции теряются и не понимают всей специфики работы, пытаясь применять и действовать по старинке, а не выходит. Интернет-среда очень высоко конкурентная и не менее динамичная, и это надо учитывать и подстраиваться. В статье хорошо раскрыты все азы интернет-маркетинга. Имея за плечами 3 года работы в этой сфере, обнаружил несколько интересных приемов, которые хочу попробовать в работе.

      Reply
    8. Валерий Иванович

      Ой, ну что все заладили: анализ среды, конкуренты, маркетинг? В бизнесе все зависит от удачи, природной чуйки и мозгов, если их нет, то ничего не светит, как не крутись. Одним это дано, а другим нет. Надо своими мозгами шевелить, что-то придумывать, а не оглядываться на других. Я уже 20 лет на рынке и ничего из этого не использую, прибыль есть, а больше мне и не надо.

      Reply
      • Михаил

        Те, кто вошел и заработал себе имя и репутацию лет 10 назад, те могут еще держаться на прежних ресурсах, но надолго ли еще их хватит? Удача – очень большая переменная, интуиция может подвести, а мозг выбрать не верный путь. Я не представляю, как сейчас на рынке e-commerce можно успешно работать не проводя анализ конкурентов, маркетинг овые исследования и пр. Может я действительно дурак, что в большей степени доверяю цифрам, чем «чуйке», но пока все стабильно, медленно, но развиваемся и не планируем останавливаться на достигнутых пока показателях.

        Reply
    9. Іван

      Я так розумію, що для будь-якого більш-менш об’єктивного дослідження конкурентного середовища потрібен регулярний моніторинг цін конкурентів й статистика хоча б за декілька тижнів? Ми дані не накопичуємо, обробили, опрацювали та видалили.

      Reply
      • Назар

        Для якихось поверхневих методів аналіз вистачить даних від дослідження конкурентів за 2-3 місяці, а ось для глибших методик по типу методу Портера потрібні дані за рік, а краще за 3. Якщо вам потрібно діяти по ситуації, то глибоко капати не варто, а ось для розробки стратегії та з’ясування довгострокових перспектив чи побудови планів потрібна статистика за тривалий період. Так можна відслідковувати не тільки поточні тенденції, а й глобальніші напрямки у секторі

        Reply
    10. Наталя, власниця інтернет-магазину

      Дякую за вашу статтю. Особисто для мене було корисно дізнатися про види конкурентів, а точніше про те, що непрямі або неявні конкуренти з часом можуть стати самими прямими. Раніше я не зважала на тих продавців,у яких немає схожого з моїм товару. Але зараз розумію, що, роблячи аналіз конкурентів треба зважати й на них і бути готовою до всього.

      Reply
    11. Степан, власник інтернет-магазину побутової техніки.

      Прочитав статтю і ще раз переконався, що ми правильно робимо, що використовуємо всі методи аналізу конкурентів. Навіть користуємося послугами таємних покупців, щоб дізнатися, по яких цінах наші конкуренти насправді торгують та які принади пропонують покупцям.

      Reply
    12. Андрій

      Аналіз конкурентів допоміг нам знайти вади власного сайту. Сайт конкурентів аналізували за допомогою одного з сервісів. Подивилися на їхні ключові запити, відвідуварність і таке інше. Потім порявняли з аналітикою свого сайта. Зрозуміли, що нам потрібно свій сайт удосконалювати. Після того, як зробили с нашим сайтом деякі зміни, відвідуваність та конверсії в продажі підвищилися.

      Reply
    13. Валентина, власниця бізнесу

      Велика сила інтернету. Зараз можна в багатьох джерелах знайти, як зробити аналіз конкурентів. На початку 90-х сиділа за книжками та ходила в бібліотеку, коли розпочинала свій бізнес. Дякую за статтю!

      Reply
    14. Віктор.

      Раз на півроку робимо SWOT-аналіз конкурентів та щонеділі аналіз рівня цін на ринку. Завдяки SWOT-аналізу більш-менш точно прогнозуємо дії конкурентів та створюємо власний план дій на найближчі півроку. Аналіз цін робимо щотижня за допомогою моніторингу. Моніторинг цін раніше робили вручну, а зараз написали власний парсер

      Reply
    Submit a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    4.6/5 - (30 votes)