Демпінг –  метод недобросовісної конкуренції, який полягає у продажу товарів або послуг на внутрішньому або зовнішньому ринку за навмисно заниженими цінами. Іноді демпінгова ціна реалізованого товару може бути нижче його собівартості.

Демпінг цін або ціновий демпінг – продаж товару на закордонному ринку за ціною, нижчою за його вартість на національному ринку, але вищий за собівартість.

Демпінг ціни – одна із стратегій конкурентної боротьби, яка полягає у зниженні ціни на продукт чи послугу з метою залучення споживача та збільшення продажів. Демпінг ціни часто використовують новачки на ринку чи компанії, які планують масштабувати ринок збуту.

З явищем демпінгу, по роду діяльності, ми стикаємося щодня. Уже кілька років поспіль стаємо свідками того, як через демпінг ринку одні закривають бізнес, а інші стають лідерами. У цій статті ми пропонуємо розібратися, що таке демпінг, причини його появи, які його цілі, наслідки та як протистояти демпінгу конкурентів.

Змiст:

 1. Що таке демпінг
 2. Цілі демпінгових цін
 3. Види демпінгу
 4. Приклади демпінгу
 5. Що робити, якщо конкуренти демпінгують
 6. Наслідки демпінгу для виробників
 7. Плюси і мінуси демпінгу
 8. Антидемпінгові заходи

демпінг

Що таке демпінг

Поняття демпінгу з’явилося в 30 м ХХ століття, а сам термін використовувався, як позначення розпродажу неліквідних товарів, але згодом його сенс змінився.

 

Демпінг часто пов’язують із зовнішньоекономічною торгівлею. Згідно ст. VI Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, «демпінг – це поставка товару на експорт за ціною нижче вартості аналогічного товару на ринку країни-експортера …» А в ст. 1 антидемпінгового Регламенту Європейського Союзу закріплено таке значення демпінгу: «Товар вважається демпінговим, якщо його експортна ціна при поставці в Спільноту нижчою, ніж порівнювана ціни на аналогічний товар при звичайному ході торгівлі, встановленому для країни експортера». Простіше кажучи, компанія-імпортер поставляє за кордон товар за нижчою вартістю, ніж продає в своїй країні і при цьому не відчуває значних збитків.

Таким чином,

демпінг – це торгівля за цінами значно нижчими за середні по ринку або нижчою за собівартість.

У всьому світі демпінг, як метод конкурентної боротьби, вважається негідним, так як неминуче тягне за собою збитки та банкрутство для інших компаній.

Факти
Показовим прикладом демпінгу може стати постачання в Канаду радянських автомобілів «Жигулі» в кінці минулого століття за ціною $ 5000 (2600 рублів в той час), яка була значно нижче, ніж на вітчизняному ринку. За 20 років в Канаду було поставлено 300 тисяч автомобілів, що серйозно загальмувало розвиток канадської машинобудівної галузі.

Але чи завжди низькі ціни вважаються демпінгом?

Коли зниження цін не є демпінгом

Коли ми говоримо про низькі ціни, на думку відразу спадає поняття «демпінг». Але чи завжди зниження цін є демпінгом? Давайте розберемося, які можливості можуть використовувати виробники для зниження ціни свого продукту.

Факти
У 1908 році Генрі Форд випустив на ринок автомобіль, який коштував наполовину дешевше, ніж у інших виробників Америки. Автомобіль випускався в одному кольорі, був довговічний і надійний, і більшість американців могли дозволити його собі купити. Надалі ціна падала все нижче, в 1924 році вона опустилася з 850 доларів до 290. Навіть карета, яку запрягали конями, коштувала майже 400 доларів.

Очевидно, що призначити низьку ціну і досягти успіху компанія Ford змогла за рахунок зниження витрат на виробництво.

Зниження цін можна назвати демпінгом при наявності двох умов:

 • демпінгова ціна не пов’язана зі зменшенням собівартості виробництва товару;
 • продавець умисно реалізує товар за низькими цінами для залучення покупців, що негативно відбивається на конкурентів.

З відсутності хоча б однієї з умов демпінгу цін не буде.

Цілі демпінгових цін

Основними цілями компанії, маркетингова стратегія яких демпінг цін, це:

 • зниження цін для усунення конкурентів із ринку;
 • завоювання ніші в своїй сфері діяльності на новому ринку;
 • збут надлишків товарів зі складу;
 • вихід з кризової ситуації;
 • розширення бази роздрібних клієнтів;
 • залучення лояльного клієнта.

Зниження цін для усунення конкурентів із ринку

Для досягнення швидкого результату досить застосувати ряд простих дій і відхопити левову частку ринку:

 • різко знизити ціни, що спричинить відтік клієнтів і доходів у конкурентів;
 • почекати, поки частина конкурентів розориться, а потім знову підняти ціни до рівня беззбиткових і диктувати свою цінову політику.

Приклад демпінгу
 боротьба з демпінгом

Таку стратегію для усунення конкурентів по всій Америці застосував в 30-х роках минулого століття Джон Рокфеллер. Завдяки наполегливому демпінгу цін на нафтопродукти він став монополістом всього паливного ринку.

Вихід на новий ринок

Демпінг цін – єдиний спосіб привернути споживача до свого товару, незалежно від того, компанія тільки з’явилася на світ або вирішила освоїти нові ринки збуту.

Приклад демпінгу

Низький цінник популярної китайської торгової площадки став головним фактором завоювання ринків СНД і Європи.
***
Свого часу демпінг допоміг завоювати велику частку ринку найбільшому російському інтернет-магазину Wildberries.ru Стратегію низьких цін торгова площадка продемонструвала і при виході на український ринок у вересні 2020 року. Вартість аналогічних товарів у вітчизняних інтернет-магазинах була вище на 30-50%. Але через обурення українських підприємців, власників інтернет-магазинів, щодо недобросовісної конкуренції з боку Wildberries.ru, сайт цього маркетплейсу на території України було заблоковано.

Збут неліквіду

Як правило, одноразова акція з розпродажу товарів з обмеженим строком зберігання (продукти харчування, фармацевтичні препарати, косметика), сезонних або морально застарілих (одяг, побутова електроніка). Демпінгові ціни в цьому випадку можуть не принести прибуток, але хоча б покрити витрати на закупівлю товару.

Приклад демпінгу
як уникнути демпінгу

Щорічні «Чорні п’ятниці», новорічні свята і сезонні розпродажі – відмінний привід розвантажити склад. У цей період демпінгують навіть ті продавці, які зазвичай реалізують товар за рекомендованими роздрібними цінами.

Вихід з кризи

До цінового демпінгу компанії можуть вдаватися в кризові для себе часи, щоби хоч якось протриматися на плаву і не вилетіти з ринку. Надалі, коли ситуація стабілізується, ціни можуть повернутися до попереднього рівня.

Приклад демпінгу
боротьба з демпінгом конкурентів

Вже більше ста років конкурують між собою Pepsi і Coca Cola. На початку ХХ століття ці напої були найбільш популярними серед американців, але в 1930-х роках 20-го століття через зростання цін на цукор компанія Pepsi мало не збанкрутувала. Залишитися на плаву і знову потіснити конкурента компанії вдалося за рахунок демпінгу цін. Pepsi продавала напій в тарі 340 мл, тоді як Coca Cola – 170 мл, але по тій же ціні – 5 центів.

Створення бази лояльних клієнтів

Виробники товарів широкого попиту (FMCG) в більшості орієнтовані на співпрацю з торговельними мережами. Заради величезних обсягів продажів вони готові піти на зниження цін. В цьому випадку демпінг – це згода «грати за правилами клієнта». З цією ж метою компанії використовують внутрішній демпінг для роздрібних покупців. Низька ціна при хорошій якості може залучити постійних клієнтів. Якщо якість товару погіршиться, навіть при демпінговій ціні відтік покупців неминучий.

Види демпiнгу

АВТОМАТИЗОВАНЕ МОНІТОРИНГ ЦІН В ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНАХ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ – ефективний спосіб щодня контролювати ціни на ваш товар.

Дізнайтеся, як це працює у нашого фахівця.

Залежно від цілей і сфери застосування демпінг можна розділити на кілька груп.  При цьому один вид демпінгу може перетинатися з іншим. Наприклад, ціновий демпінг може бути постійним і навмисним.
демпінг цін

 1. Ціновий демпінг (демпінг цін). Здебільшого характерний для зовнішніх ринків. Імпортери поставляють на зарубіжні ринки товар за ціною значно нижче, ніж на внутрішньому ринку, але вище собівартості.

Приклад демпінгу
Що таке демпінг цін: види, наслідки, плюси і мінуси

Наприклад, Китай експортує ноутбуки в США. За рахунок дешевої робочої сили вартість виробництва ноутбуків в Китаї нижче, ніж тих же самих ноутбуків в Сполучених Штатах, тому китайські виробники можуть встановлювати більш низькі ціни на свій товар. Очевидно, що більшість американських споживачів захочуть придбати ноутбуки китайського виробництва, тому що вони досить недорогі в порівнянні з американськими.

 1. Вартісний. Собівартість товару вище або дорівнює його експортній ціні.
 2. Зворотний. Експортна ціна вище, ніж на внутрішньому ринку. Це робиться для того, щоб вигнати з внутрішнього ринку іноземних конкурентів.
 3. Спорадичний. Виробники практикують спорадичний демпінг, щоб позбутися зайвих товарів. Демпінгові ціни зберігаються тільки в період розпродажів і зазвичай приурочені до сезонних акцій. Розпродаж товару може відбуватися як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, де є дефіцит цієї продукції.
 4. Постійний. Передбачає послідовний продаж на одному ринку за нижчими цінами, ніж на інших ринках. При постійному демпінгу фірма може використовувати роздільне ціноутворення для внутрішнього і зовнішнього ринку.
 5. Навмисний (піратський, хижацький). Якщо спорадичний демпінг відбувається час від часу, то навмисний передбачає продаж за демпінговими цінами навіть у збиток, щоб отримати доступ до ринку і усунути конкуренцію. Після усунення конкуренції компанія стає монополістом. Потім монопольне становище використовується для збільшення ціни.
 6. Взаємний. Рідкісна форма демпінгу. Проявляється в продажі одного і того ж або різних видів товарів монополістами один одному за зниженою ціною. Може привести до взаємовигідної співпраці або, навпаки, конкуренції, якщо товар аналогічний.

Зниження ціни для участі в аукціонах і тендерах

Для отримання фінансово вигідних контрактів на надання послуг або поставки товару деякі компанії готові йти на безпрецедентне зниження цін. Це особлива форма демпінгу, де переможцем стає той постачальник, у кого мінімальна вартість. В результаті замовник може отримати неякісний товар або погано виконану роботу.

Приклад демпінгу
 демпінг конкурентів

Наприклад, в минулому році в місті N. проходив тендер на виконання робіт з капітального ремонту шкіл. У тендері брали участь дві будівельні компанії. Компанія-переможець запропонувала вартість робіт в два рази дешевше, ніж у конкурента. Але роботи були виконані пізніше заявленого терміну, а через рік знову довелося робити ремонт..

Для запобігання подібних випадків законодавством встановлено покарання за навмисне зниження вартості товарів.

Зниження цін для усунення конкурентів із ринку в електронній комерції

Ринок електронної комерції особливо страждає від штучного зниження цін. Понад те, з’явилися нові форми демпінгу, властиві лише e-commerce.

Багаторічний досвід нашої компанії в галузі контролю цін та боротьби з демпінгом дозволяє виділити характерні для електронної комерції інтернет-торгівлі види демпінгу:

 • Фіктивний демпінг. На сайті ціна занижена, але товар продається за рекомендованою роздрібною ціною виробника. Часто використовується для реклами на прайс-агрегаторах.
 • Перемикання на інший бренд. Продавець встановлює демпінгові ціни на товар, яким інтернет-магазин реально не торгує, натомість покупцеві пропонують аналог іншої торгової марки. Використовується для збільшення трафіку на сайт і підвищення позицій сайту в пошуковій видачі Google.
 • Перемикання на інший ресурс. Використовується для просування свого ж інтернет-магазину, але розміщеного на іншому майданчику.

Наприклад, якщо замовити змішувач для умивальника в інтернет-магазині https://tovar.net.ua/, то натиснувши кнопку «В кошик» ви відразу потрапляє на маркетплейс Розетка, де ціна, до речі буде нижче.

 Демпінг ціни як боротися з демпінгом конкурентів

 • Гривневий демпінг (зниження ціни на 1 гривню). Це не є ціноутворюючим показником для конкурентів і порушенням РРЦ, але для деякої частини споживачів стає сигналом до покупки.
 • Архівний демпінг. Товару на сайті давно немає, але в пошуку Google його можна знайти за зниженою ціною.
 • Випадковий демпінг. Інтернет-магазин не встиг змінити ціни після поновлення прайса виробником.
 •  Псевдодемпінг. Товар продається в неповній комплектації, тому ціна на нього знижена. Наприклад, до ноутбука не постачається зарядний пристрій або ТВ-приставка продається без необхідних кабелів.
Псевдодемпінг – маркетингова стратегія, яка форсує продажі, але негативно впливає на репутацію виробника та торгової марки.

Не витрачайте час і сили власних співробітників на боротьбу з демпінгом в інтернеті.

Замовте послугу антидемпінгу в Price Control.

конкуренти демпінгують  Причини появи демпінгу в торгівлі

  Крім основних цілей, описаних вище, можна виділити  декілька передумов появи демпінгу в сфері торгівлі.

  1. Новачок на ринку.

  Підприємці, які тільки виходять на ринок, вважають, що метод демпінгу допоможе їм швидко просунутися і зібрати клієнтську базу. Зазвичай до цієї тактики вдаються ті, хто має додатковий бізнес або виходять на ринок з товаром, що користується підвищеним попитом.

  1. Політика низьких цін.

  Навмисне зниження цін на товари можуть дозволити собі великі гравці ринку, які мають величезний асортимент товару. Вони у будь-якому випадку залишаться в прибутку за рахунок великих оборотів продажів, але «витиснуть» з ринку дрібних гравців і залишаться монополістами.

  1. Розкрутка нового товару.

  Споживачі звикають до знайомих торгових марок і з недовірою ставляться до нових. Просунути на ринок невідомий бренд без особливих фінансових вкладень можна, знизивши на нього ціну.

  1. Збут контрабанди і контрафакту.

  Товар, який незаконно ввозиться на територію країни спритні «умільці» під виглядом «конфіскату» продають за демпінговими цінами на торгових майданчиках в Інтернет. Насправді ж нічого спільного такий товар з митним конфіскатом не має.

  Факти
  На початку вересня 2021 року митного службою України в аеропорту Бориспіль було виявлено 44 кілограми індійських ювелірних прикрас у 38-річного одесита, який прибув з Делі. Серед прикрас були вироби з срібла 925 проби, інкрустовані дорогоцінними каменями. Всього пасажир мав намір провезти 4627 одиниць товару. При цьому він заявив, що всі прикраси купив для себе особисто, а для проходження митного контролю обрав «зелений коридор». Через цю систему можна провозити товар, який не підлягає письмовій декларації та митному оподаткуванню.
  Можна тільки припустити, скільки незадекларованого товару надходить в Україну контрабандним шляхом щорічно і збувається за зниженими цінами.

  Приклади демпінгу

  SONY

  Компанія SONY продавала телевізори в США на 40% дешевше, ніж вони коштували в Японії, оскільки на батьківщині у них не було конкурентів. За рахунок вітчизняного споживача компанія отримувала прибуток і покривала витрати на виробництво, а надлишки продавала на експорт, частково відвойовуючи ринок.

  После того уряд США увів антидемпінгові заходи, компанія зробила геніальний хід – відкрила виробництво на території Америки і стала випускати нові моделі. Контролювати ціни на цю продукцію американці вже не могли. Наслідки демпінгу в цьому випадку були позитивними для компанії SONY, так як їй вдалося не тільки відвоювати значну частку ринку, але і довгий час утримуватися на ньому.

  NISSAN

  Компанію звинуватили в демпінгу і справа дійшла до судових розглядів, однак в підсумку її визнали невинною. Справа в тому, що компанія розмістила частину виробництва в Європі, за рахунок чого змогла знизити ціни на свою продукцію.

  Комбінат «Азовсталь»

  Український металургійний комбінат поставляв сталь в США і Канаду дешевше, ніж пропонували американські виробники. Це було вигідно, незважаючи на витрати на доставку і митні збори. Для підтримки національного виробника країни ввели антидемпінгове мито на українську продукцію. У 2009-2010 роках Канада неодноразово ініціювала розслідування щодо українських виробників сталі, з’ясовуючи, який обсяг і характер шкоди може принести демпінговий імпорт національним виробникам.

  Турфірма «Нева»

  Один із прикладів невдалої спроби демпінгу. Туристична фірма «Нева» з Санкт-Петербурга збанкрутувала в 2014 році в результаті прорахунків в управлінні і неправильної оцінки економічної ситуації. Попит на туристичні послуги в країні став падати і керівництво фірми зробив спроби реанімувати бізнес шляхом продажу путівок через Інтернет за демпінговими цінами. Були витрачені мільйони доларів для створення і просування платформи, але очікуваного припливу клієнтів не сталося. Зниження цін без урахування економічних і політичних чинників привело до розорення.

  Що робити, якщо конкуренти демпінгують

  Демпінг ринку – явище постійне і багато компаній виживають тільки завдяки зниженню цін. Але саме виживають, а не розвиваються і нарощують прибутки. Перш, ніж вплутатися в цінову війну з конкурентами, необхідно проаналізувати ризики демпінгу для власного бізнесу. Наприклад, які збитки компанія готова понести? Чи готова оптимізувати ресурси? Як довго зможе працювати з негативною рентабельністю?Пам’ятайте, що в кожній війні переможець тільки один і не факт, що це будете ви.

  Демпінг конкурентів – це нечесний спосіб завоювання частки ринку шляхом зниження цін на товар, схожий з товаром інших компаній.

  Передумови демпінгу конкурентів

  боротьба з демпінгом в інтернет

  Для появи демпінгу конкурентів, як економічного явища, є кілька передумов.

  • Продаж аналогічного товару.
  • Кількість і якість супутніх послуг мають зовсім невеликі відмінності у різних компаній.
  • Клієнти часто не бачать різниці між компаніями, які продають однаковий товар.
  • Попит коливається в залежності від купівельної спроможності населення.
  • На ринок виходять нові гравці.

  Причини демпінгу конкурентів

  Зниження цін для усунення конкурентів із ринку – це основна причина демпінгу, але є й інші, які змушують підприємців застосовувати стратегію демпінгу.

  А) компанія виявилася в скрутному становищі і для вирішення проблем терміново потрібні гроші. Кредит в банку дають не завжди, єдине рішення – швидко розпродавати товар.

  Б) почала закуповувати товар нижчої якості або використовувати дешеву сировину у виробництві.

  В) скоротила витрати. Конкурент автоматизував виробничі процеси, став економити на складі і логістики або знайшов більш вигідних постачальників. Якщо зниження цін у конкурента стало можливим завдяки скороченню витрат, то змагатися з ним буде складніше.

  Г) неправильно оцінила маркетингові дії конкурентів і у відповідь знизила ціни.

  Д) принципово спрямована на розвиток в режимі демпінгу.

  Е) вирішила, що конкуренти не помітять зниження цін.

  В) веде постійну цінову війну з конкурентами.

  Компанії, які привчають свого споживача до низьких цін, звикають демпінгувати і змінити свою цінову політику їм вже складно.

  Як протистояти демпінгу цін?

  Протистояти демпінгу цін можна за допомогою чотирьох тактик, описаних нижче:

  • Знизити ціну у відповідь. Опускати ціну ще нижче вашої конкурент не стане, тому що доведеться працювати собі в збиток.
  • Ігнорувати демпінг конкурента. Причиною зниження цін конкурентом може стати сезонна акція або розпродаж залежавшегося товару.
  • Підключити ЗМІ. За допомогою соцмереж, блогів, публікацій в пресі формуйте в свідомості споживачів розуміння того, що якісний товар не може коштувати дешево. Повідомте про те, що на ринку повно підробок, які вартують в два рази дешевше. Побачивши дешеву ціну, покупець задумається, а раптом це підробка? Перспектива стати жертвою шахраїв навряд чи когось задовольнить .
  • Підвищити ціни. Це рішення підприємці беруть з побоюванням, так як можна втратити клієнтів. Але, якщо поліпшити якість продукції або послуг, то це підвищення буде обґрунтованим, а компанія зможе вийти на новий рівень.

  Кожен бізнес може зіткнутися з демпінгом конкурентів, тому план дій у відповідь на цінову війну повинен бути розроблений заздалегідь. 

  Як боротися з демпінгом конкурентів?

  • Знайти «больові» точки конкурентів.

  Якщо конкурент не торговольна мережа, швидше за все низькі ціни у нього за рахунок жорсткої економії на якісному обслуговуванні, персоналі, сервісній підтримці і доставці. Провівши моніторинг конкурентів, знайдіть всі недоліки суперника, акцентуйте на них увагу покупців і розкажіть про свої переваги. «Так, у нас ціни вищі, але ви залишитеся у виграші, тому, що товар у нас від офіційного постачальника, ми даємо гарантію і забезпечуємо сервісне обслуговування. Доставка у нас безкоштовна, а у конкурента вам доведеться доплачувати ».

  • Сформувати лояльність покупців до вашого бренду.

  Правильно працювати з клієнтами і формувати у них позитивне ставлення до вашої продукції потрібно не тільки під час демпінгу ринку. Попросіть клієнтів залишати відгуки після придбання товару, пропонуйте бонуси за кращий відгук, розміщуйте на своєму сайті, в блогах і соцмережах не тільки рекламу, а й корисний контент, розробіть програму лояльності.

  • Включити в асортимент дешевші товари.

  Як тимчасовий захід боротьби з демпінгом конкурента може спрацювати. Ідея в тому, щоб покупець зміг зробити вибір між низькою ціною і гарною якістю. Добре навчений консультант завжди зможе переконати клієнта зробити вибір на користь якості.

  • Створити «пакетні пропозиції».

  Порівняти вартість вашої «пакетної пропозиції» з ціною конкурента клієнту буде набагато складніше, а ви зможете переконати його в тому, що окремо цей товар або послуга буде коштувати дорожче.

  • Провести тимчасові акції.

  Знизити ціни на товари або послуги можна до рівня конкурентів, але на короткий термін. Це зупинить відтік клієнтів і приверне нових. Якщо якість вашого товару або послуги приємно «здивує» покупців, вони знову повернуться до вас. Крім зниження цін можна надати бонуси на карту для подальших покупок.

  • Дочекатися банкрутства «сусіда».

  Найпростіший, але небезпечний спосіб. Перспектива стати банкрутом у конкурента цілком реальна, якщо він демпінгує при однаковій собівартості ваших товарів. І тоді ви купите його бізнес за копійки. Головне, щоб вам вистачило сил і ресурсів дочекатися відходу конкурента з ринку.

  • Домовитися з іншими учасниками ринку.

  Компанії можуть об’єднатися в неформальні організації і утримувати рівні ціни, завдяки особистим стосункам і усним домовленостям. Так можна протистояти демпінговій політиці конкурентів.

  • Збільшити LTV * (lifetime value) ваших клієнтів.

  Не кидайте своїх клієнтів, оточіть їх турботою і увагою протягом усього часу вашої співпраці з ним. Постійно, але ненав’язливо, привертайте увагу до свого бренду, сповіщайте про всілякі акції, знижки і подарунки, робіть e-mail розсилку і sms-повідомлення, робіть допродажу на взаємовигідних умовах, введіть абонемент або програму лояльності.

  Постарайтеся, щоб ваші клієнти завжди були в курсі всіх проведених заходів. У той час, як конкурент демпінгує, він не буде витрачати гроші на проведення свят і масштабних акцій. А ви зможете подарувати клієнтам позитивні емоції і душеву, майже сімейну атмосферу. Імовірність того, що він залишиться з вами, майже стовідсоткова.

  • Згорнути бізнес.

  Самий кардинальний метод, який, з одного боку, здається поразкою в боротьбі з конкурентами, але з іншого – може стати новою точкою відліку подальшого розвитку. Продайте нерентабельний бізнес і купуйте інший, більш перспективний.

  демпінг це

  Найнижча ціна у інтернет-магазину stylus.ua – нижче 40 000 грн, найвища – у gopro-ukraine.com – вище 50 000 грн. Протягом декількох днів відбувалися скачки цін у магазина allo.ua, stylus.ua, umiks.ua. Для довідки – РРЦ на Квадрокоптер DJI Mavic 2 Pro – 50720 грн.   

  Демпінг цін в мережевому ритейлі

  Малому та середньому бізнесу складно змагатися з цінами торгових мереж та великих ритейлерів, де величезний асортимент і колосальні обсяги товарообігу. Мережеві рітейлери мають налагоджені автоматизовані бізнес-процеси, повний штат співробітників, їм пропонують дешеві кредити, що недоступно для малого бізнесу. Зниження цін, акційні пропозиції та знижки вони можуть собі дозволити без шкоди для бізнесу.

  Факти
  Незважаючи на кризу в період пандемії українська корпорація «АТБ» протягом 2020 року відкрила додатково ще 111 супермаркетів і зробила капітальний ремонт в 42 точках. За словами експертів, «ритейлер робить акцент не на націнку, а на швидку оборотність товарів, що продаються», тому ціни в супермаркетах АТБ цілком демократичні.

  Мережевий рітейл може дозволити собі демпінгові ціни на одні товарні позиції і завищені на інші, відбиваючи на них збиток. Для середнього і малого бізнесу низькі ціни – це розорення. Але є шанс уникнути суперництва, якщо:

  • мінімально перетинатися з мережевиком за асортиментом.

  Товар може бути аналогічний, але інших брендів, тому коштує дорожче;

  • використовувати гнучкість вашого бізнесу.

  Щойно на ринку з’явився новий товар, негайно включайте його в асортимент. У великому ритейлі процеси впровадження нових товарних позицій відбуваються довше;

  • створіть імідж сімейного магазину.

  До кожного покупця – індивідуальний підхід. Ставтеся до вашим клієнтам, як до друзів. За уважне ставлення багато хто готовий переплачувати.

  Якщо конкурент – маркетплейс

  Для компаній, які займаються торгівлею, одним з небезпечних конкурентів можуть стати маркетплейси – Розетка, Prom.ua, Zakupka і інші. Продавці маркетплейсів пропонують товар за демпінговими цінами за рахунок обсягів поставок, жорстких умов самого майданчика або невеликих витрат на маркетинг і рекламу.

  Але і в цьому випадку не варто опускати руки. Варіантів боротьби з маркетплейсаміиє кілька:

  • Знайти спеціалізовану вузьку нішу і збільшити асортимент конкретного товару або бренду. Наприклад, можна продавати електроінструмент тільки декількох брендів, проводити професійні консультації покупцям по цій продукції і забезпечити якісне сервісне обслуговування.
  • Намацати слабкі місця маркетплейса. Як показує практика, це зробити нескладно. Товар, придбаний на маркетплейсі, часто приходить без гарантії, товарних накладних та будь-яких інших супутніх документів. Цю інформацію можна донести покупцям і, в свою чергу, робити рівно навпаки: збільшити термін гарантії і супроводити товар всією необхідною документацією. Клієнт це точно оцінить і наступного разу знову прийде до вас.
  • Почати торгувати на маркетплейсі, не закриваючи свій магазин. За статистикою, кожен п’ятий інтернет-магазин продає паралельно на декількох маркетплейсах.

  Наприклад, інтернет-магазин denika.ua створила свої каталоги на Prom.ua та Zakupka.com. Багато підприємців використовують для розміщення свого товару, окрім власного інтернет-магазину, маркетплейс Розетка.

  Наслідки цінового демпінгу для виробників

  Демпінг ринку не менш небезпечний для виробників і постачальників, ніж демпінг конкурентів. Особливо агресивний демпінг в інтернет-ритейлі. Щодня не менше 20% продавців порушують РРЦ виробника. А в таких категоріях товарів, як сантехніка, побутова електроніка, комп’ютерна техніка і усі 60-80%. У період кризи ринок електронної комерції не тільки встояв, але і став інтенсивно розвиватися. Власники невеликих роздрібних магазинів і торгових точок на ринках перемістилися в Інтернет. Новачки на ринку, не знаючи «правил гри» та через велику конкуренцію, намагаються закріпитися методом демпінгу цін.

  Результат демпінгу для виробників.

  1. Падіння інтересу до продукції бренду з боку серйозних продавців.

  Демпінг ринку виключає можливість отримати запланований прибуток від продажів.

  1. Недовіра до товарів за низькою ціною.

  Не всі покупці орієнтуються на ціну при виборі покупки. Відбувається зниження товарообігу.

  1. Знецінення торгової марки і відхід з ринку.

  Коли контроль цін відсутній і в нішевому сегменті настає хаос, європейські власники торгових марок приймають рішення про недоцільність продовження бізнесу в країні.

  Як боротися з демпінгом цін виробнику

  Демпінг в інтернет-ритейлі завжди відбувається за принципом «доміно». Варто одному продавцеві опустити ціни, як тут же, по ланцюжку падають ціни у інших аж до зниження цін у лідерів ринку.

  Уникнути неприємних наслідків демпінгу можна, якщо з моменту заходу на ринок регулярно проводити моніторинг і контроль цін на товари.

  Найбільш ефективний метод боротьби з порушенням РРЦ – оперативно виявити винуватця, а потім провести заходи щодо вирівнювання цін. Якщо упустити момент, буквально за кілька днів виробник зіткнеться з масовим демпінгом і тоді важко буде знайти крайнього. Відмітна особливість інтернет-рітейлу – «показати пальцем на сусіда». Насправді, абсолютно не важливо, хто почав першим. Важливо, щоб не було відхилень від цінової стратегії виробника..

  Контроль цін в інтернет-ритейлі

  1. Порядок дій, які необхідні виробнику для контролю цін в інтернеті:
   1. Щоденний автоматизований моніторинг цін дасть можливість відразу виявити всіх порушників.
   2. Розсилка повідомлень інтернет-магазинам про порушення з проханням вирівняти ціни і усунути демпінг.
   3. Повторна перевірка цін на сайтах інтернет-магазинів. Якщо порушення залишилися, виробник може провести телефонні переговори з власником сайту або відправити повторне повідомлення.
   4. Застосування штрафних санкцій до «впертих» порушників. Виробник може внести продавця, що демпінгує в «чорний» список, відмовити в бонусах, збільшити закупівельну ціну або … заборонити йому продавати продукцію своєї торгової марки відповідно до ст.16 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

  Всі ці рішення гарні, якщо у виробника є можливість максимально автоматизувати процеси. Але, як правило, всі дії проводяться вручну.

  І тоді починається гра «в кішки-мишки»:

  • На відміну від офлайнових магазинів, на сайтах інтернет-магазинів ціни легко поміняти натисканням декількох клавіш. Тому відстежити їх зміни під час ручного моніторингу буде важко.
  • Великі гравці почнуть волати за порядок на ринку, але, користуючись своїм статусом, будуть демпінгувати, посилаючись на інших продавців.
  • На ринку e-commerce кількість інтернет-магазинів неухильно зростає і для його контролю необхідні колосальні ресурси. Якщо їх немає, виробник не може системно проводити моніторинг цін і втрачає контроль над ринком.

   Реальний кейс з контролю за цінами в інтернеті і усунення демпінгу

  Кілька років тому виробник водонагрівального обладнання зіткнувся з проблемами, пов’язаними з повальним демпінгом на свою продукцію як в роздрібних, так і в інтернет-магазинах. Наслідки демпінгу для його сегмента ринку:

  1. інтерес до торгової марки став згасати;
  2. роздрібні ціни в ряді оффлайн і інтернет-магазинів стали на рівні закупівельних;
  3. у продавців склалася думка, що на продажу цієї торгової марки багато не заробиш, а компанія не робить ніяких дій, щоб контролювати ціни на товари;
  4. оптовики стали вимагати постійного зниження закупівельних цін;
  5. товарообіг і прибуток від продажів упали.

  Необхідно було терміново реанімувати ситуацію.

  Перше, що зробив виробник, звернувся до одного з вітчизняних сервісів моніторингу цін. Поліпшень не відбулося. Потім компанія звернулася за допомогою до Price Control. На момент початку співпраці у 2018 році продукція торгової марки була представлена ​​в більш ніж 360 інтернет-магазинах. За результатами моніторингу в демпінгу було 70% продавців.

  Був розроблений комплекс заходів для вирішення проблеми демпінгу цін в інтернет-магазинах.

  1. Введено нові правила роботи, що передбачають високі штрафи за реалізацію товару рітейлерам, які демпінгують.
  2. Досягнуто домовленості про сприяння імпортерів менеджерам по контролю за цінами.
  3. Запущено моніторинг цін всіх інтернет-магазинів, що продають торговельну марку клієнта з розсилкою повідомлень про порушення недобросовісним продавцям.
  4. Менеджер по контролю за цінами Price Control щодня проводив телефонні переговори з порушниками на предмет дотримання РРЦ.
  5. Проведено контрольні закупівлі в інтернет-магазинах, які продавали товар за заниженими цінами.
  6. За результатами контрольних закупівель оштрафовані імпортери, які постачають товар рітейлерам з списку порушників.

  РЕЗУЛЬТАТИ антидемпінгових заходів:

  1. На початку жовтня 2019 роки кількість інтернет-магазинів, що реалізують торгову марку досягло 600, а демпінг знизився до 15%.
  2. Кількість продавців, які бажають співпрацювати з компанією, подвоїлася.
  3. Виробник набув іміджу постачальника, який турбується про заробіток і стабільну роботу своїх партнерів по бізнесу.
  4. Зріс інтерес до торгової марки з боку великих гравців ринку.
  5. У два рази збільшився прибуток від продажів, і компанія перевиконала план 2019 року.

  Збільшений інтерес споживачів до інтернет-торгівлі і поява нових рітейлерів вимагає від виробника постійного контролю цін на свою продукцію.

  що таке демпінг

  Динаміка демпінгу в листопаді 2020 року торгову марку клієнта в інтернет-ритейлі

  Весь перелік перерахованих вище дій важливо застосовувати системно. Від цього залежить ефективність боротьби з демпінгом і закріплення правил ведення чесного конкурентоспроможного бізнесу.

  А тепер виникає питання – хто буде займатися вирішенням цього завдання? Пропонуємо розглянути два варіанти, зважити всі плюси і мінуси і зробити вибір.

  Варіант 1. Контролювати дотримання комерційної політики компанії Ви можете власними силами.

  Наприклад, можна доручити sales-менеджерам відстежувати порушників і вживати заходів щодо усунення демпінгу. Недешевий і неефективний варіант, так як на системну роботу їм просто не вистачить часу – потрібно виконувати свої безпосередні обов’язки. А можете профінансувати створення власного відділу контролю: набрати додатковий штат співробітників, купити парсер для автоматизованого моніторингу та навчити персонал.

  Крім цього Вам знадобляться додаткові послуги – IT-фахівців для налаштування парсера і юристів, якщо Ви налаштовані на кардинальне вирішення проблеми. Вельми витратний варіант і ймовірність успішного результату 50 на 50. Наш досвід доводить, що багато компаній після того, як спробували контролювати інтернет-ринок власними силами все-таки звертаються до послуг аутсорсингу.

  Варіант 2. Скористатися досвідом і вже напрацьованими інструментами впливу фахівців.

  Оптимальний фінансово і ефективний варіант. Ми пропонуємо комплексний підхід до вирішення Вашого завдання, починаючи від автоматизованих процесів цілодобового моніторингу до юридичного врегулювання питань. Менеджери щодня аналізують ситуацію в кожному інтернеті-магазині, оперативно реагують на порушення і проводять телефонні переговори з представниками магазинів. Всі інструменти, які фахівці Price Control використовують в усуненні демпінгу на інтернет-ринку, націлені на вирішення завдання «під ключ».

  Плюси і мінуси демпінгу ринку

  Для кожного гравця ринку, в тому числі і споживачів, демпінг цін несе як позитивні, так і негативні наслідки. Для наочності всі плюси і мінуси демпінгу ми звели в таблицю:

  Плюси демпiнгуМiнуси демпiнгу
  Для сторони, що демпінгує
  Зманювання клієнтів від конкурентаКлієнтська база нетривка, тому що складається з тих, хто шукає найдешевшу ціну. Чи знайдуть дешевше, ніж у вас, підуть до конкурента
  Розширення ринку збутуУ деяких споживачів низька ціна асоціюється з низькою якістю товару
  Збільшення обсягу продажівВелика ймовірність нарватися на штрафи і обмеження, особливо при експорті товару
   Падіння рентабельності бізнесу, використання фінансової подушки, економія на якості товару, обслуговування та оплату праці співробітників
   Перспектива стати банкрутом
  Для сторони, проти якої демпінгують
  Можливість створити свій унікальна торгова пропозиція і відсторонитися від конкурента: підвищити якість обслуговування, розробити нову цінову стратегію, розділену на категорії, піти в інший сегмент ринкуВідтік клієнтів
   Зниження прибутку, а, відповідно і рентабельності бізнесу
   При неможливості конкурувати, можливий відхід з ринку і закриття бізнесу
  Для споживача*
  Низька ціна, і, як наслідок – економія бюджетуНизька якість дешевого пропозиції
  Підвищена можливість стати володарем необхідного товару або послугиПриховані платежі за додаткові послуги

  * Мінуси для споживача, як можливий варіант

  Незважаючи на деякі плюси демпінгу, цінові війни не приносять великої користі її учасникам. Та й споживачі не завжди кидаються на низьку ціну. Працювати для тих, хто шукає дешевше, тільки собі в збиток.

  Чим небезпечний демпінг цін

  демпінгувати це

  Демпінг є передумовою для цінової війни, в результаті якої знижується прибутковість галузі, з ринку йдуть ключові гравці і з’являються нові компанії з новим, більш дешевим, але менш якісним товаром.

  Стадії цінової війни:

  У відповідь на зниження ціни конкурентом, ви відповідаєте тим же. Конкурент опускає ціну ще нижче.

  1. Витрати менше не стають, результат – зниження прибутку.
  2. Мінімальна прибуток гальмує розвиток. Вкладати інвестиції в нові технології, виробництво і рекламу немає можливості.
  3. Зростання витрат при колишньому рівні цін з кожним роком зменшує прибуток.
  4. Підвищення цін на товар загрожує відтоком клієнтів. У перспективі бізнес доведеться закрити.

  Цінові війни – швидкий шлях до розорення.

  Епоха цінової конкуренції йде в минуле і зараз покупці все більше уваги приділяють репутації продавця, якості обслуговування та асортименту. Від демпінгу страждають всі: і виробники, і продавці. Головне, не шкодувати часу і зусиль на розробку унікальних торгових пропозицій, нових методів залучення клієнтів і тоді ви завжди будете займати перші позиції на ринку і випереджати конкурентів.

  А з демпінгом можна боротися і неціновими методами.

  Антидемпiнговi заходи

  1. Закон України «Про захист національного товаровиробників від демпінгового імпорту». Цей закон визначає поняття демпінгу, регламентує принципи виявлення демпінгового товару і формування експортних і імпортних цін, описує систему прорахунку антидемпінгових мит і компенсаційних заходів. Закон спрямований на захист національного виробника від зовнішнього демпінгу.
  2. Господарський кодекс України ст.244 та Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність», ст.2, 9, 13, 31 також регулюють протидії демпінгу у зовнішньоекономічній діяльності України. Ці документи регламентують порядок нарахування антидемпінгового мита на товар, що експортується з-за кордону.
  3. Закон України «Про захист економічної конкуренції». Цим нормативно-правовим документом заборонено створювати перешкоди для економічної діяльності конкурентів і займати домінуючі позиції на ринку, встановлюючи монопольно високі або монопольно низькі ціни на товар. Забороняє цей закон і розміщення реклами або товару, яка вводить в оману споживача.
  4. Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Закон визначає поняття недобросовісної конкуренції, проявом якої є встановлення низьких цін на товар, що призводить до монопольного становища на ринку і обмежує здорову конкуренцію. Законом передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафів за зловживання монопольним становищем.
   Незважаючи на захисну державну нормативно-правову базу, випадки притягнення до відповідальності за демпінг на внутрішньому ринку є рідкістю.

  наслідки демпінгуЗамовте консультацію фахівця і дізнайтеся, які заходи можна застосувати постачальнику до інтернет-магазинах, які демпінгують.

   

   

  Хочете дізнатися докладніше або отримати консультацію? Зв’яжіться з нами!

  22 Comments

  1. Вiктор

   Демпінг вважається однією з форм дискримінації в бізнесі, особливо, коли справа стосується міжнародної торгівлі. Якщо держава експортує продукцію на зовнішні ринки за нижчою ціною, ніж вона продається всередині країни, можна не сумніватися, що ми маємо справу з демпінгом. Щоб цього не відбувалося, всі країни вводять ввізні мита, які підвищують вартість товару.

   Reply
  2. айваз

   Дуже цікаві приклади демпінгу цін з реального життя. Ніколи б не подумав, що бізнес-гіганти вдаються до нього (наприклад Ніссан) й доспускают промахи в розрахунках

   Reply
   • Матвей

    Да, ведь даже в гигантах работают люди. Иногда и их бизнес-аналитики просчитываются, или чутье подводит дизайнеров и новые модели (как авто, так и одежды публике не заходят). Что делать? Избавляться от неудачных партий и неликвидов в кратчайшие сроки, возвращая деньги в оборот. В этом случае демпинговые цены – это способ выживания и поддержания компании на плаву, а не какая-то прихоть.

    Reply
  3. Дмитро

   Антидемпінгові заходи мають ефект тільки тоді, коли це регулярні й систематичні дії, а не час від часу, коли вже зовсім припече. Це все одно що мити підлогу брудною водою й ганчіркою та дивуватися, чому вона ще не сяє. Відстеження порушників та невтомна боротьба з ними повинні стати таким же невід’ємним процесом, як чищення зубів вранці, інакше шлях до успіху буде довгим й важким, якщо взагалі в глухому куті не опинитесь.

   Reply
   • Олеся

    Згодна, але ще важливою умовою крім системного підходу є те, що потрібно розуміти, що таке демпінг та його види. Адже зниження цін на певний товар далеко не завжди є демпінгом й може бути через зниженням виробничих витрат або зміну закупівельної вартості. Та й видів демпінгу багато, з деякими з них немає сенсу боротися, бо вони носять короткочасний характер: тільки розробив план дій, а «акція» вже закінчилася.

    Reply
  4. Аліна

   Мене, як менеджеру зі збуту demping переслідує у страшних снах. Якщо дії інтернет-магазинів ще якось можна відстежувати, маючи в своєму розпорядження спеціальний софт чи сервіси моніторингу цін, то в стаціонарних продавців це зробити на порядок складніше, особливо якщо вони знаходяться у іншому місті. Дуже багато часу йде на «виховну» роботу, вмовляння чи навіть загрози розриву бізнес-відносин. Чи не одні ,так інші починають знижувати ціни для стимуляції товарообігу. Дуже втомлює вся ця метушня.

   Reply
   • Марина

    На современном рынке e-commerce демпинг – это нормальное явление и скорее удивительно было бы, если бы вы с ним не сталкивались. Сейчас существует столько инструментов, столько информации о нем (взять хотя бы эту статью), что любому даже молодому специалисту понятно, как с ним бороться и, что он не так страшен, чтобы вызывать ночные кошмары. Если наладить систематическую работу, а не время от времени разгребать авгиевы конюшни, то будет гораздо легче. Поддерживать порядок гораздо проще, чем проводить генеральную уборку.

    Reply
   • Никита

    Демпинговать это нормально для современного рынка интернет-продаж. Только не у всех для этого есть финансовые возможности, начинающий или еле держащийся на плаву бизнес, работая в 0 или близко к этому лишь с 99% вероятностью ускорит закрытие своей компании или прекратит сотрудничество с некоторыми поставщиками. Они тоже странные, их товар не продается, но снизить цену, чтобы избавится от зависших позиций нельзя, но возврат оформить же не хотят. Я лучше найду другого поставщика, сейчас на рынке без проблем можно найти аналоги товаров, чем буду поддерживать добрые отношения с теми, с кем сотрудничество не приносит ничего хорошего.

    Reply
    • Василий Иванович

     Демпинговая цена это норма в случае залежавшегося товара, который нужно реализовать, как можно быстрее, а вот как способ стимулировать продажи и бороться с конкурентами – полнейший бред. Мало кто хочет работать в 0, не говоря уже о возможном убытке. Можно провести сколько угодно аналитики и расчетов и все равно где-то просчитаться. Все-таки рынок на рынке слишком много переменных, которые невозможно со 100% вероятностью обозначить, только предположить. Сколько раз уже новички рынка хотели обскакать нас «ископаемых», а мы до сих пор сидим в числе лидеров региона по продаже товаров для сада и огорода.

     Reply
     • Леон

      У вас досить чітко поставлений та жорсткий антидемпінг. Далеко не всі вендори можуть піти на такі заходи, бо бояться втратити клієнтів й показники прибутку й товарообігу, які мають. Тільки бренди з ім’ям, гарною репутацією, високим купівельним інтересом та лояльністю можуть дозволити собі таку «розкіш», як перебирати та диктувати умови співпраці роздрібним магазинам.

      Reply
    • George

     А я бы даже не рассматривал вариант сотрудничества с магазином, для которого демпинговые цены это норма. Так ведь никто из цепочки продаж не заработает, а будут только покупатели довольны, что за минимальные деньги получают премиальное качество Магазины, сотрудничающие с нами предпочитают не гнаться за большим товарооборотом за счет демпинга и работают на наших условиях. У нас разговор короткий замечен 2 раза в демпинге – на выход, разрыв отношений и черный список. Потеряв нас, как поставщика, они теряют гораздо больше, чем мы

     Reply
     • Никита

      Демпинговать цены и быстро продавая бОльшие объемы товаров пусть имея минимальную прибыль, но имея ее, и высокий показатель товарооборота или сидеть с высокими ценами с приличной маржой лишь в теории, продавая значительно меньше, чем конкуренты – это выбор каждого руководителя. Конечно, есть флагманские бренды, с которыми мы считаемся. Есть и те, которые отказались с нами работать. Ну и ладно, мы нашли других сейчас высокий уровень конкуренции не только среди розничных продавцов, но и среди вендоров. Пока наша схема рабочая уже больше года, если ситуация изменится, то будем что-то думать.

      Reply
      • Борис

       Репутація – це також цінний актив. Є бренди та товари, аналог яким не знайдеш. Потрібно завжди думати про майбутнє та наслідки, а не лише тут й зараз. Нехай навіть ви погодитеся працювати з постачальниками повністю на їх умовах й дотримуватися РРЦ до копійки, багато хто просто не захоче з вами навіть спілкуватися, оскільки репутація вже підмочена й тавро ненадійного партнера-демпінгера вже э. Тому, не маючи на своїх сторінках провідних брендів, які залучають клієнтів, ви втратите в рази більше, ніж ті копійки, які забезпечили вам демпінгові ціни.

      • Игнат

       Последствиями антидемпинговых мер могут стать потеря 3-5 ненадежных и откровенно слабых партнеров, которые бы и так «сольются» через 1-2 года, ибо ничем другим, кроме как более низкая цена привлечь покупателей не в состоянии. Зато сможете сохранить репутацию компании. Сейчас доброе имя – дорого стоит, ибо его не купить ни за какие лайки или положительные комментарии. Оно зарабатывается трудом и принципиальностью, и проверяется временем. Поэтому я таких предпринимателей с «рабочими схемами», как ваша – обхожу стороной и даже не читаю коммерческие предложения.

     • Дмитрий

      Действительно такие жесткие антидемпинговые меры и непоколебимую позицию относительно нарушителей встретишь не часто. Очевидно вы на рынке уже не первый год, и представляете такой бренд, который любой магазин желает видеть на своих полках (т.е. страницах). Понятно, что если занимаемая позиция на рынке досталась потом, кровью и неустанной работой, обесценивать ее ради 1-2 проходных магазинов не имеет смысла. Пойдя на поводу у мелких «рыбок», потеряешь вес и крупный улов.

      Reply
  5. Богдана

   Декілька разів приймали участь в конкурсах на постачання в міські лікарні і «програвали». Наші конкуренти пропонували продукцію з мінімальним прибутком, майже за ціною собівартості. Тендерний демпінг – це щось не реальне. Брати участь в подібних схемах можна тільки щоб збути надлишки продукції, як-то зарекомендувати себе, але не заробити на цьому. Хоча може комусь й вдається, але прибуток настільки незначний, а тяганини та перевірок стільки, що не має сенсу в усе це вплутуватися.

   Reply
  6. Остап

   Ніколи не заглиблювався в питання ціноутворення, але завжди дивувався, коли ціни внутрішнього ринку були набагато вищі, ніж експортні. Завжди вважав, що це обумовлено різним рівнем податків, а виявляється, що можуть бути й інші варіанти для таких дій товаровиробників. Партнери зі Швеції купували тут деякі позиції косметики й везли в якості подарунків на батьківщину, оскільки у них все це коштує в 2-3 рази дорожче та б’є по кишені. Смішно й сумно одночасно.

   Reply
  7. Макар

   Демпінг цін – це як постійний головний біль. Варто лише 1 раз не випити пігулку, як все стає в 3 рази гірше, й потрібно докласти в 5 разів більше зусиль, щоб на якийсь час позбавитися демпінгу на ринку. Тому висновок простий – боротьба з демпінгом має бути такою ж невід’ємною частиною щоденної рутини, як чищення зубів, інакше наслідки будуть вкрай неприємними.

   Reply
  8. Слава

   Демпінгова ціна – це не завжди показник слабкості магазину. Не варто думати, що низькі ціни – єдине, чим продавець може залучити клієнтів. А як накажете розпродувати неліквід та сезонні залишки? Кому влітку чи навесні потрібна термобілизна за повною ціною? Чи техніка минулого покоління? Якщо ж знижують ціну на актуальний та ліквідний товар, то це справді сигнал, щоб переглянути перспективи співпраці з продавцем

   Reply
  9. Ольга Ш.

   Що таке демпінгова ціна й яка її ціна знаю не з чуток. У період застою бізнесу та активної появи магазинів-конкурентів (свіжих, з акційними пропозиціями та знижками), здавалося, що мене з’їдять. Тож вирішила знизити ціни у боротьбі за клієнта. Так, продажі були й навіть активніші, але прибутку не було, працювали майже в 0. І який результат? Багато хто з постачальників викривши мене в демпінгу переглянули умови співпраці (відмовили у відстрочці на оплату, підвищили ціни, деякі й зовсім відмовилися відвантажувати товар). Залишки товару продала конкурентам та вимушена була закрити магазин.

   Reply
  10. Петро

   Демпінгова ціна – це вимушене зло на ринку. Ось без нього справді ніяк. Якщо ми з роздрібними магазинами працюємо на умовах реалізації, то там лише суворе дотримання РРЦ, якщо ж ми поставляємо за передплатою, то на демпінг від таких партнерів просто «заплющуємо очі», вони заплатили й тепер це їхній товар, тому мають право виставляти ту роздрібну ціну, яку вважають за потрібну.

   Reply
  11. Оксана

   Демпінг – це те, без чого сучасний ринок вже не можна уявити. Так, його не викоренити, але й сидіти склавши руки й нічого не робити – теж не варіант, можна втратити бізнес. Тому керівники компаній вкладають багато сил та коштів у те, щоб звести показники демпінгу до мінімуму, що нехай не одразу, але окупає себе.

   Reply

  Submit a Comment

  Your email address will not be published.

  eleven − 10 =

  4.7/5 - (11 votes)